Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vágyom a halálra, de közben...

Vágyom a halálra, de közben meg félek is tőle. Érzett màr valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Tudom, ellentmondásos, de valahogy mégis ezt érzem. Nehéz megmagyarázni. Van akinek volt már hasonló?

2019. aug. 4. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a halál jobb mint az élet. Tehát nem félek tőle. Az emberek majd egyre jobban elrontják ezt a bolygót és a normálisabb rétege pedig boldogtalan lesz. Majd meglátod.
2019. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen. Ezt úgy hívják, hogy szuicid állapot. Jó volna, ha keresnél egy embert, aki meghallgat. Az ilyen helyzet azt jelenti a legtöbb esetben - hacsak nem vagy unatkozó vagy hazudozó tinédzser, aki ezzel szórakozik -, hogy még nem mersz meghalni, de már nagyon sokszor gondolsz a halálra.

Alalpból nagyon veszélyes helyzet, jó volna, ha felhívnál egy kék számot és beszélgetnél valakivel, aki ért is ahhoz, hogy kiszedje belőled a probléma okát.

2019. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok.
2019. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

26 éves nő vagyok. Úgy érzem, hogy rossz évtizedbe születtem. Teljesen idegennek érzem magamtól azt a világot, amit most élünk... Mindenben az elmúlást làtom, illetve, hogy az idő múlásával minden egyre rosszabb lesz. Gondolom ezt hívják depressziónak... A halálra sokszor úgy gondolok, hogy a megszűnéssel elmúlnak ugye majd ezek a gondolatok, meg hát minden. És nem fogom ezt a visszavágyódást érezni a múltba, amit sajnos nagyon gyakran érzek manapság. Ilyen honvágy szerű érzés, de nem helyhez kötött. Nem tudok elszakadni a múlttól. De nem is csak a gyerekkor hiányzik, mint mindnekinek, érthető módon, hanem még a 2009 előtti éveket is visszasírom. És nem azért mert a személyes életem rosszabb lett azóta, hanem úgy a világ... jajj de gáz ez így leirva. Idióta picsogás. De borzalmas tényleg így élni, hogy visszavágyódsz egy olyan korszakba, amiben nem is éltél (80-as evek pl.)

Öngyilkosságon nem töröm a fejem, meg tudok nevetni is, csak ez az érzés , ha nem lenne minden napos, akkor lehet nem gondolnék ennyit a halálra.

2019. aug. 4. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb elpusztul ez a mostani vadkapitalista fogyasztói társadalom, mert nem fenntartható. Már csak néhány évtizedet kell várni, kitartás!
2019. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!