Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többször befordulok és...

Egyre többször befordulok és itthon gubbasztok, napi 14-16órakat alszok és lehangolt vagyok. Ez depresszió?

Figyelt kérdés

Az utobbi pár évben egyre többször fordul elő velem, hogy teljesen befordulok.Eleinte csak 2-3 havonta, mostmár ott tartok, hogy heti 2-3 nap nem tudok elmenni itthonrol, csak aludni tudnek, ilyenkor senkivel nem szeretnék beszélni, nem eszek, csak meleg teat kívánok.És rendszerint valami betegség is elér ilyenkor.Pl: hüvelyi fertőzés, aranyér problémák, hugyúti fertőzés, a torkom iszonyatosan bedurran, hányás-hasmenés. Ez megy már 1 hónapja, hogy minden héten megtörténik. Ilyenkor olyan gyengének érzem magam mint egy "halálos beteg".Tegnap este komolyan elkezdtem aggodni, mivel a szivem hihetetlenül gyorsan kezdett el verni, szédültem, hányingerem volt, rázott a hideg, teljes időzavarban voltam, a cselekmények egyszer felgyorsulta egyszer lelassultak, senkit nem viseltem el magam körül aztan egyszer csak elaludtam, 15 órát aludtam egyhuzamban. Majd ma felébredtem megint úgy mint akit agyonvertek tegnap. És kezdödik minden elölről, a torokom a szájpadlásom bevan durranva, nem birok elmenni itthonról, enni se tudok. Amúgy egy 19 éves egyetemista lány vagyok, akit a külvilág erősnek, határozottnak lát( és az is vagyok csak nem ezekben a napokban).Mit gondoltok mi lehet a bajom?

Hozzáteszem, probáltam már közvetlen barataimnak kikérni a véleményét de egyszerűen úgy veszem észre, hogy nem hiszik el ezt ami velem történik.Szerintük nincsen semmi bajom. Én érzem, hogy ez nem normális.


2008. nov. 14. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Történik veled olyasmi, ami okot adna a depresszióra?

Mindenképp fordulj pszichológushoz, ő biztosan tud segíteni!

2008. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és jobbulást! :) -az előző-
2008. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van valami ok, körülmény, amiért depressziós lehetnél?


Ez egyébként lehet más betegség jele is, gyenge az immunrendszered, az alvással próbál gyógyítani, nem véletlenül alszik egy beteg ember sokat, vagy nem véletlenül tanácsolják az orvosok az ágynyugalmat. Olyan hülye idő van, hogy simán lehet vírus is. Milyen az étvágyad? Rendben van-e a gyomrod, torkod? Esetleg nincs-e mensesed (vagy lehet-e utóhatása-előjele), mennyire szokott fizikailag megviselni, legyengíteni a havi vérzés? Nincs hőemelkedésed?

Lehet sima kimerültség, fáradtság is (velem is előfordul, végzős főiskolás vagyok). Mennyit tanulsz?

De lehet egy egyszerű évszakváltási időszak miatti legyengültség is, ha csak mostanában intenzívebb, hamarabb sötétedik, hűl a levegő, néhány állat téli álmot is alszik, mi nem szoktunk, de a szervezet érzi, hogy annak van itt az ideje a természetben.

2008. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen igazából az elmúlt 1 év az életemben eleg kemény volt, lelkileg(zsarolás,szerelmi csalódás,betörés,szexualis erőszak,megtámadtak...stb). Sok ismerösöm jár pszichologushoz senkinek nem tudott még segiteni egy sem. Nekem meg xanaxot és társait ne irjon fel senki. Mert gyógyszerfüggőségre nincsen szükségem 19 évesen. (én irtam a kérdést)
2008. nov. 14. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nekem is sok lelki problémám van, és járok pszichológushoz. Segít. Ha nem akarod, nem ír fel ilyen szarokat, én sem engedtem. Nem érnek semmit, csak tönkreteszik az agyadat. De tényleg megérne egy próbát, hidd el! Csak párszor menj el, ha nem segít, nem kell menni többet. Szerintem igazán megér egy próbát...
2008. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mehetsz pszichológushoz (ne pszichiáterhez), ha gondolod, attól még gyógyszert nem kell szedned, de segíthet feldolgozni a problémákat.

Barátokról (haverokról) meg annyit, hogy aki nem hisz neked, ő még nem volt ilyen helyzetben, nem is tudhatja, milyen, ne foglalkozz vele, mit mond. Engem se ért meg mindenki (képzelem, mit élhettél át, nekem sincs egyszerű életem), de van, aki próbál átsegíteni, nekik hálás vagyok, és volt, aki szimplán lehülyézett, na, az utóbbiakkal megszakítottam a kapcsolatot, majd akkor hülyézzen le, ha ő jobban viseli.

2008. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"zsarolás,szerelmi csalódás,betörés,szexualis erőszak,megtámadtak...stb" Ezek a negatív élmények külön-külön is hajlamosithatnak depresszióra, így együtt pedig hatványozódva is. Nem tudtad feldolgozni a történteket, vagy egy-egy részét, ezért hidd el szükséges lenne szakember segítségére. Egyedül nem fogod tudni feldolgozni ezeket, pár alkalom elég lenne, hidd el, és ne félj segítséget kérni.
2008. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! sűrgősen szakemberre van szükséged.

komoly a baj, hiszen pszichoszomatikus betegségeket produkálsz, aminek nincs szervi oka (nőgyógyászati-húgyúti gyulladás, torokfájás).

én pontosan tudom, milyen ez. nekem is állandóan be van durranva a húgyhólyagom, a pszichés terheléssel egyenesen arányosan. múltkor úgy fájt napokig a fejem, hogy alig birtam menni.

Tudom, hogy sokan fel fognak háborodni, de én pszichiátert ajánlok neked. a hiedelemmel ellentétben nem ír fel ő sem ész nélkül gyógyszert, először pszichoterápiával próbál segíteni, és ami a lényeg, hogy ő a tested működésével összefüggésben keresi a megoldást.

a pszichológusok nagy része csak beszél hülyeségeket, rizsázik össze vissza.

2009. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!