Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon tényleg Asperger-szindró...

Vajon tényleg Asperger-szindrómás lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég hosszú leszek, kérlek olvassátok végig! Nos, én egy 20 éves fiú vagyok, akit 4 éve középsúlyos Asperger-szindrómával diagnosztizáltak. A gyanú onnan eredt, hogy a pszichiáter észrevette, hogy mimikátlanul és hanglejtések nélkül beszéltem vele( voltam pszichiátrián, mert a régi középiskolámban teljesen kikészítettek). Engem zavar ez a diagnózis, szerintem félrediagnosztizáltak! Nem mellesleg az Autizmus Alapítványnál állították fel a diagnózist. Az elején eljártam a felnőtt klubjukba, de egy idő után már nem mentem, mert egyszerűen nem nekem való társaság volt jelen. Nem tudtam senkivel normálisan beszélgetni. Az egyik összefüggéstelenül beszélt, a másik csak igen-nem válaszokat adott. A társaság nagy része nem is beszélt. Én tisztelem a beteg embereket, de ott már nem éreztem jól magam. Anya anno megmutatta nekem, hogy mit írtak rólam, hát azóta is bánom, hogy elolvastam. Amióta diagnosztizáltak ,azóta tök rosszul érzem magam, nyomaszt a tudat, hogy "hülyének" vagyok megbélyegezve. Amikor elolvastam a diagnózist egy világ omlott össze bennem. Aláírom, nem nagyon kezdeményeztem beszélgetéseket, de azért, mert félek, nem azért, mert nem akarok, vagy nem érdekel. Egyszerűen a korábbi szekálások miatt félénkebb vagyok az emberekkel szemben. Nem tudok egyből közvetlen lenni valakivel, több idő kell, hogy valaki társaságában feloldódjak( 1 hónap kb.). Például az érettségis osztályomban mindenkivel kijöttem, sok osztálytárssal rendszeresen beszélgettem. És, ha már itt járunk, idén érettségiztem le, illetve egy szakmám is van. Vannak önálló gondolataim, érzelmeim, mimikám. Az egy dolog, hogy akkor a pszichiáternél úgy beszéltem, sokkos állapotban voltam, és alapból nem szeretem az agyturkászokat. Én örülök a korábbi szekálások ellenére, hogy normális iskolába járhattam, nem speciális tagozatba.Szerintetek mit tegyek, hogy ne nyomasszon a diagnózis? Nem tudom elterelni róla a gondolataimat, a diagnózis miatt teljesen hülyének, és értektelennek képzelem magam. Teljesen megvisel lelkileg ez a dolog

2019. aug. 6. 23:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves #8-as! Igen, tudom, hogy az autizmusnak széles skálája van. Azt is tudtam, hogy Einsteinről és Newtonról is feltételezték ugyanezt, valamint Putyinról. Tudok kerékpározni, a mozgáskoordinációmmal sincs baj. A zenei ritmus meg nem érdekel, mert nem zenészként fogok élni. Tudom, hogy normál osztályba is lehet járni, a kezdetektől normál oktatásban volt részem, és szakmám, valamint érettségim van. Mindent normál oktatásban szereztem meg. 2015-ben az új sulimban végig jól éreztem magam(2019). A régebbi suliba genetikai hulladékok jártak, csúnya szó, de ez az igazság. A családomon kívül soha, senki nem tudta, hogy Asperger-szindrómával diagnosztizáltak. Nem tartom magam furcsának, régebben több autizmusra utaló viselkedéseim voltak( furcsa örülés, miközben az orromat piszkáltam, hangok kiadása véletlenszerűen), de ezeket még serdülőkor előtt kinőttem.
2019. aug. 9. 00:07
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Én sose szerettem ezt a beilleszkedési problémák megközelítést, mert hogyan illeszkedsz be egy olyan közösségbe, ahol téged kiközösítenek, azért, mert egy gólt beengedtél fociba, narkóztak. Hogyan kommunikálsz velük? Nyilván te se tudnál beilleszkedni,Először mindig az adott társaságot kell megvizsgálni, szerintem.
2019. aug. 9. 00:11
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia, akkor nem biztos, hogy rajta vagy a spektrumon. Akárkivel előfordulhat, hogy téved. Ha az a könnyebb, akkor tegyed el a diagnózist, és felejtsd el.

Ha viszont évekig nem fogsz munkát találni, akkor mégiscsak elő kell majd venned. Mert ez fogja megmagyarázni, hogy miért nem tudod eladni magadat.

2019. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem lettél más ember a diagnózissal, továbbra is ugyanazok a gondjaid, problémáid.

Ha úgy gondolod, akkor az eredményeket zárd el egy dobozba, és tedd be egy fiókba. Ha jól megy sorod, akkor nem kell használnod. Ha mégis kell, akkor előveheted.

Ma már annyira fellazult a diagnosztika, hogy a kockák is rákerülnek a spektrumra.

Hallgasd Nick Vujicicot, ha nem is magyarul beszél, akkor biztos vannak angol nyelvű videói. Lehet önálló életed, lehet családod, lehetsz még boldog az életben.

2019. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!