Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a kiút a szomorúságból?

Mi a kiút a szomorúságból?

Figyelt kérdés
! Megpróbálom megfogalmazni a gondolataimat. Az utóbbi időben rossz passzban vagyok. Nem érzem jól magam a munkahelyemen, párommal elkezdtünk veszekedni, valahogy mintha elkapott volna egy negatív hullám pedig semmi trauma nem történt ami ezt kiválthatja volna. Ingerült vagyok és szomorú. Nem szeretnek ilyen lenni. Azokhoz fordulok akik azt érzik hogy BOLDOGOK.Hogyan lendületetek túl ezen időszakokon? Szívesen kipróbálnék bármit ami bejött és nem feltétlen pszichologushra gondolok hanem egy jó könyv, meditáció, hobbi amivel újra onmagatok letettek. Azt szeretném hogy legyen önbizalmam, és “jól érezzem magam a bőrömben “ a mindennapokban, akkor is ha semmi extra okom nincs rá.
2019. aug. 11. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"akkor is ha semmi extra okom nincs rá."

Hol van az előírva, hogy mindig, minden ok nélkül is egyfolytában egyformán boldognak kell lenni? Ha nem lennének ilyen időszakok, nem tudnád értékelni azt, amikor valami extra jó dolog történik. Most az elmélkedés időszaka van itt, nem a pörgésé. Aztán egyszer csak majd megint jön az is.

2019. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán igazad van, de mégis furcsán érzem magam hogyha mindenem megvan miért vannak ilyen negatív érzéseim. Hisz meg kellene becsülnöm ezeket, nem veszekedni.
2019. aug. 11. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdj el gondolkodni azon, h mi az, ami nem tetszik az életedben, foglald össze és kezd el megtervezni, h hogyan tudnál ezen változtatni. Több lehetőséget vázolj fel és indulj el az egyik úton. Mi az oka annak, h veszekedsz? Mi flusztrál? Mit kellene tenned/milyennek kellene lenned ahhoz, h elkerüld a veszekedést? Mikor becsülnéd meg az életed? Mikor lennél elégedett? Mindig tűzz ki megvalósítandó célt, ami motivál.

Az életben semmi sem állandó és minden elmúlik. A jó hangulat sem egy állandó egyenes, el kell fogadnunk, h az élet hullámvölgyekből áll, mindig van jobb és rosszabb időszak. Fontos észrevenni a jó dolgokat az életben és hálát adni értük. Ha szükséges, érdemes minden nap végén min 10 olyat felsorolni, ami aznap történt veled és érdemes hálát adni érte, lehet az bármilyen apróság is. Ha szorongó jellem vagy és nem tudsz lazítani, akkor youtuben találsz irányított meditációt, amik sokat segíthetnek a kikapcsolódásban, esetleg az elalvásban. A sport jó hatással van a hangulatra. A jóga szuper az ellazulásra. Tervezzetek közös programokat a pároddal, utazzatok,látogassatok múzeumokat, túrázzatok, kiránduljatok vagy csak egyszerűen sétáljatok egy jót a csillagos ég alatt.

A boldogság csak döntés kérdése, Te döntöd el, h a jó dolgokra fókuszálsz vagy a sok borzalomra, ami körülötted történik.


Nekem még sokat segítettek az önismereti könyvek, életvezetési tanácsadás témájú és pszichológia jellegű könyvek.

2019. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"hogyha mindenem megvan miért vannak ilyen negatív érzéseim"

Talán pont azért, mert kezded felfogni, hogy mennyire múlandó minden, főleg az anyagi dolgok - de nem is csak azok... Nem tudom, mi a foglalkozásod, de bármi is - főleg ha valami tedd-ide-tedd-oda dolog, ami nem valami lélekemelő -, mellette kezdj el olyasmit is csinálni (akár önkénteskedve, vagy legalább hobbi szinten), ami "előrébb viszi a világot", valami olyat, ami értelmet ad az életednek olyankor is, amikor épp nem vagy jó passzban. Mert ha tudod, hogy igenis fontos dolgot (is) csinálsz az életben, akkor talán könnyebben "megengedheted magadnak", hogy akár rosszkedvű is legyél időnként, nem fognak úgy lenyomni a negatív érzések, mert tudni fogod, hogy attól még ilyenkor is ugyanolyan fontos emberke vagy, mint azok, akik épp jókedvűek. Vagy nem tudom. Én se vagyok nagyon jó passzban mostanában. ;-)

2019. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!