Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizalt szorongasbol mi...

Generalizalt szorongasbol mi a kiut?

Figyelt kérdés

Sok ideje kuzdok mar a gondolataimmal...a szorongasomat szinte mindig en generalom. Kepes vagyok minden apro hulyesegen szorongani, vagy a multbol elovenni dolgokat, amiket serelemeztem es balhet csapni miatta, pedig latszolag nem tortent semmi, csak az en fejemben. Mindig a legrosszabb forgatokonyvet tarom magam ele, es el is hiszem, hogy ez igaz. A szorongas miatt nincs bizalmam a parom fele, hiszen mindig ugy erzem, hogy ertektelen vagyok, szoval onbizalomhianyom is van.

Jarok pszichoterapiara 1,5 eve, futok es sportolok rendszeresen, pszichiaterrel probalkoztunk gyogyszerrel, de nem segit.

Hogyan tudnam ezt en magam lerendezni? Kinek mi a tapasztalata? Tudom, hogy fejben dol el, de valahogy mar ugy elburjanzott a szorongasom, hogy nem birom legyozni



2019. júl. 11. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, ha találsz egy másik orvost, aki a baj valódi gyökerére koncentrál, nem pedig a tünetekre és valóban kezel, nemcsak az idődet cseszi el, és mellesleg töm egy halom fölsöleges és kártékony vacakkal.
2019. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom a szakirodalom olvasgatását, pl Popper Péter összes könyvét. Ha jól csinálod, akkor magadtól is rájössz az összefüggésekre, így orvos, gyógyszer nélkül is ki tudod magad gyógyítani.
2019. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2019. júl. 11. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig egy pszichoterapeuta pont arra tanít meg, hogy ne jövőbeli dolgokon rágódj, hanem a jelenben élj. Szóval keress egy másik pszichoterapeutát.
2019. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!