Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a kapcsolatfüggőségből?

Van kiút a kapcsolatfüggőségből?

Figyelt kérdés
Már több mint másfél éve van egy kapcsolatom olyan se veled se nélküled. Sok mindent átéltem már ezzel a pasival. Már nagyon sokszor újrakezdtük a kapcsolatunkat utána megint szakítottunk és ez így megy már nagyon régóta. Én is tudom a szívem legmélyén,hogy ez nekünk nem megy nem működik mégis mindig erőltetem egyszerűen nem tudom őt elengedni. Azt sem tudom megmagyarázni,hogy mi köt ehhez a pasihoz egyszerűen csak rossz nélküle hiányzik ha nincs mellettem és belebetegszem a hiányába. Éjszakánként sokszor nem alszom csak rá gondolok. Napközben is csak a kapcsolatunkon jár az agyam hogy hogy lehetne megjavítani de közben én is tudom,hogy ezt nem lehet mégis ragaszkodom hozzá. A barátom szinte mindenben az ellentétem másképp látja az életet mint én. Én azt is tudom,hogy ő nem szeret engem igazán vagyis érzem mert a tettei ezt bizonyítják. Csak kihasználja,hogy én ragaszkodom hozzá és a szexet megkapja tőlem. Tudom el kéne őt engednem valahogy és hagyni had élje az életét de nekem ez nem megy. Belebetegedtem mióta elköltözött tőlem. Nem tudom mit tegyek? Valaki tudna tanácsot adni nekem???? Hova forduljak segítségért? hogy lehet legyőzni ezt a kapcsolatfüggőséget?
2019. júl. 20. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ebben a pasit kicserélheted egy az egyben mondjuk a cigire. Legyőzni úgy lehet, hogy akkor is ellenállsz amikor a legjobban fáj, és idővel jobb lesz, de nem pár nap alatt, valahog yát kell vészelni. Egyébként erre egy új kapcsolat is jelenthet valamilyen szintű megoldást, de nyilván értjük, hogy az me olyna lenne, mintha cigi helyett alkoholra szoknál át, nem csak szimplán le a cigiről. Segítségért elsősorban pszichológushoz fordulhatsz, a tévhitekkel ellentétben TB-re is van, ingyen, háziorvos irányít tovább ha kell.
2019. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld racionálisabban nézni a kapcsolatotokat, tegyél fel kérdéseket magadnak pró és kontra, remélhetőleg, mire a végére érsz, meglesz a hajlandóság benned az elengedésére.

A másik út, ha leérsz a gödör aljára...azzal csak az a baj, mert mindig van lejjebb, mindig lehet rosszabb, és ku rv@ sok szenvedéssel jár, és kitudja mennyi idő.

2019. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!