Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van ebből kiút?

Szerintetek van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Borderline személyiségzavarral vagyok 3 éve bélyegezve..a terápiát elméletileg csinálom,bár a terapeuta nem erőlteti meg magát.Úgy érzem,hogy kezdek belefáradni saját magamba..egyre jobban utálom magamat.Ahányszor végre megnyílok valakinek,és kötődöm hozzá,és ugyanezt érzem a másik oldalról,végül lassan eltűnnek az életemből,én meg csak sírok hónapokig,és szörnyen szétesek.Már úgy érzem senki sem találok,aki tényleg őszintén közeledik felém,senkit sem találok,aki tényleg megért,a szüleim sem tudják teljesen megérteni,hogy miken megyek keresztül ezzel a zavarral,és szerintem már ők is belefáradtak..Kezdek beleőrülni az egészbe.:(Unom a depressziót,unom,hogy mindig visszazuhanok ide,és mindig mások miatt,de főleg azért mert állandóan üresnek érzem magam.Vannak jobb időszakok,de ilyenkor arra sem emlékszem.Teljesen üres minden,ha nincs valaki mellettem.A magány egyre jobban elhatalmasodik rajtam,és már semmibe sem tudok menekülni..Van borderline itt,aki úgy érzi javult a helyzete? Nem tudom mihez kezdjek. 24/L

2019. jún. 20. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta jársz terápiára de ez a személyiségzavar több év terápiát igényel.

"Hosszú távon a stabil, jól képzett pszichoterapeuta által vezetett pszichoterápiás kezelés lehet hatékony, mely jó esetben éveken át tart. Itt a személyiség újrastrukturálása a cél, ahol az egyén végre megtapasztalhat egy stabil, bizalomteli kapcsolatot, ahol szélsőséges viselkedésére sem megtorlás a válasz. A támogató csoportterápia is hatékony lehet.Persze, ehhez meg kell nyerni az egyén együttműködését, mely önmagában is nehéz feladat." Együttműködés ez nagyon fontos. Nagyon nem értek hozzá de remélem tudtam ezzel segíteni és nem ártani. 25/F

2019. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Eltűnik az életedből vagy eltolod magadtól? Mivel azt írja a szakirodalom, hogy nagyon vágynak a szeretetre, de még is eltaszítják maguktól a társukat.

Szerintem fontos az önismeret, hogy meglásd, megértsd mit miért teszel, miért érzel. Például az üresség érzése is a borderline miatt van. A net tele van jó cikkel, olvasd el őket. Van könyv is róla, nem is egy.

Ha nem vagy megelégedve a terapeutával keress másikat, olyat aki ért a borderline személyiségzavarhoz. A terápiás kapcsolat hasonló a párkapcsolathoz, van akivel nem jól működik, ha ezt érzed próbáld meg mással.

2019. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tudom,rengeteget olvastam már erről..:( talán nincs is olyan cikk,amit ne láttam volna.Én úgy érzem,hogy eltűnik az életemből.És sok esetben ez nem így van,csak mondjuk egyszerűen elfoglalt,én pedig nem tudom elviselni,hogy nem vagy olyan fontos,mint nekem a másik személy,és elönt a paranoia.Teljesen elvesztem az eszemet,és végül én próbálom elvágni a kapcsolatot,mert csak szenvedek.De végül az sem jó,mert szükségem van rá,és az egészből egy huzavona lesz.Ha a másik fél ugyanígy igényelne,mint én őt,akkor nem lenne semmi probléma.De sajnos olyan kapcsolatokat vonzok,amik előhozzák belőlem ezt az egészet..
2019. jún. 23. 11:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy ez nem mind a borderlinetól van.

A túlzott ragaszkodás lehet szeretethiánytól is.

A kapcsolat elvágása lehet a kapcsolat leértékelése, amit kötődési zavar is okozhat.

Úgyhogy mélyebb lelki "beleásás" nélkül nehéz megmondani.

2019. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a terapeutával szerintem már sok mindent feltártunk.Instabil-túlféltő anyát gondolja a mély sebnek,ezen kívül az iskolában végig kirekesztett voltam,normális apa képem egyáltalán nincs,más kapcsolataim meg zömével kudarccal végződtek.Igazából egyik gödörből mászok a másikba.Biztosan van szeretethiányom,de már bárminek is nevezzük a sok problémát,tönkre fog tenni.
2019. jún. 23. 11:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos olvastad idővel enyhülnek a tünetek, sok esetben 40 éves korra sok el is tűnik. Ezenkívül felismerted, hogy valami probléma van veled és próbálsz javítani rajta, ráadásul jársz terapeutához, ő is segít rajtad. Úgyhogy ne add fel jó úton jársz szerintem.

Amúgy a jó periódusban nagyon tudtok szeretni, a rossz periódusok "hatása" a terápiával csökkenni fog.

2019. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2019. jún. 23. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Magamrol nincs ilyen diagnozis, viszont halalosan gyotor a magany, amit magamnak generalok. Szeretetlen vagyok igy en sem tudok szeretni. Vagy,nem szeretnek, mert nem szeretek?! Felek folyamatosam, hagyom telni az idot ami ellenem dolgozik. Ennyi lenne az élet? Ha én nem csinalom jóra, tartalmasra,akkor igy jártam? Ennek a felelossege meg jobban nyomaszt. Gyeremeim. Felneveltem oket. Aggodalommal, biztos sok hibával. De ertuk éltem. Semmi...Megneznek aztan tovabballnak. De, mit is varnék. Az már a sajat éltuk. Nekik se konnyu. Mit varok, ha nem adok?! De én adnek, adok,.de ezek feluletes dolgok. Szeretes, torodes odafigyelés....elmegy az élet, a legnagyobb csoda, és ilyen úres? Ennek mi az ertelme? Hogy toltsem meg hajtoerovel, amikor nincs oromom benne?!
2019. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as, én is ugyanígy érzek.
2019. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna... engem nem kedvelnek az emberek gondolom taszító, unszimpatikus kisugárzásom lehet, bár a hátam közepére sem kívánom őket, ugyanakkor mégis vágyom egy kis társaságra, megértésre már nem is, mert beletörődtem, hogy ezt az érzést senki sem értheti, csak aki benne van... és most jön a sablonszöveg, de ez így van:egyre többet gondolok arra, hogy ki kéne nyírnom magam a f_szba, úgy se hiányoznék a kutyának se, ha meg igen, akkor meg is érdemli az összes nyomoronc, hogy ilyen fájdalmat okozzak nekik a további életükre, ha már f*snak rám egy nagyot.... ennyi... ja ës ezt afolyamatos lelki fájdalmat sebírom már elviselni, 24 órából 28-ban csak szenvedek és szenvedek, de el se tudják képzelni, és meg se akarják próbálni beképzelni magukat a helyembe... jó ez valahol érthető is, meg gyakorlatilag felfoghatatlan egy mentálisan egészséges embernek egy ilyen... de akkor is... csak a hisztis p_csát látják bennem, semmi mást.... meg az unszimpátia... már ezért van az, hogy bunkón kezdek viselkedni már mindenkivel, akkor játsszuk hát ezt... persze az "meg van tiltva" hogy kinyírjam magam, mert ők igazán szeretnék popcorn evés közben bámulni azt, hogy én mennyire szenvedek amiatt, hogy létezem....
2019. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!