Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kimászni a depressz...

Hogy lehet kimászni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Járok terápiára, de ezen kívül kellene még ötlet... Gyógyszert nem szedek, nem is tervezek.


Amik nem jöttek be, mert ez egy betegség, nem hiszti: zene, vásárlás, sport, kimozdulás



2019. aug. 11. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Valami feladat ami nem öncélú. Nekem a nyelvtanulás segített. Na nem mentem el sehova. Otthon mobilon. Aztán egyre többet és valahogy ez sikerélményt is adott meg motivált is hogy holnap is kezdjem el. Olyan appal kezdtem amit max napi kétszer öt percig lehet használni (drops) erre még rá is tudtam magam benni.
2019. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha jársz terápiára, akkor idővel majd javul a helyzet, ha a terápiát mindketten komolyan veszitek (a doki is, meg te is). Ne kavarj a háta mögött: tessék szépen neki elmondani a gondjaidat!
2019. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha neked sikerül megtalálnod, oszd meg velem is, mert én is már évek óta ezzel próbálkozok.
2019. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a sportot meg a társaságot és zenét a pszichologus javasolta. Ez nem kavarás ha ki is próbálja.
2019. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Amivel én kigyógyultam: kitalálni valami teljesen más elfoglaltságot mint ami eddig volt, és ami örömet okoz.

Fontos, hogy sikerélményt adjon, és jó ha lehet benne fejlődni. Sok embernek ez a sport, nyelvtanulás, házépítés/lakberendezés. Én a keratív hobbiban találtam örömet.

2019. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tom-25 válasza:
Kívánom neked hogy megtalálod a Boldogságot. Megtalálod a helyed és helyükre kerülnek a dolgaid.
2019. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyik depresszió sem hiszti, mind valós betegség, akinél nem, annak sem könnyebb, mert annak valamilyen személyiségzavara van -bár ez nem betegség, legalább annyit szenved miatta..


Depressziobol pedig létezik lelki és szervi eredetű. A terápia nagyon sokat segíthet, de egy szervi gyökerü dolgon nincs az a beszélgetés, ami segít.

Nekem ennek a súlya akkor esett le először, amikor kvázi mindennel próbálkoztam már, sikertelenül, élethelyzetem sem indokolta a rosszul létet és ez még rosszabbá tett mindent. Majd az egyik orvos javasolta, hogy szedjek omega3-at, egy havi szedés után úgy eltünt a problémám, mintha nem is lett volna.

Ezt nem arra mondom, hogy mindenkinek omega3 Hiánya van, hanem arra, hogy el lehet gondolkodni a "nem tervezem, hogy szedjek valamit" dolgon, mert ha szervi eredetű, akkor legalább akkora baromság, mintha egy cukorbetegnek amputálnák a lábát, mert nem akar a cukros gyógyszerre rászokni...

Persze legtöbb szert alapos mérlegeléd után szabadna csak adni, legtöbb helyen pedig a gyogyogyszer ipar biztatására adnak mindent mindenre... Ha kell ha nem, innen jönnek a rémtörténetek. De ez nem azt jelenti, hogy nincs senki, aki valóban neurológiai depresszióban szenved.


Kezdetben pro állíthatnál vitaminokkal és testmozgással, még senkinek sem ártott.

2019. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sportot eroltetned kene. Melyiket probaltad es mennyi ideig. Nem mindegy..

ha en depis lennek akkor csapatsportra keptelen lennek elmenni. Igaz lehet uszni se tudnek nekiindulni vagy eleve maganak a mozgasnak DE. ha megis sikerul akkor olyan sport kell, ami megmozgat annyira, hogy elegendo endorfin tudjon termelodni felszabadulni az agyadban es jobban erezd magad es rendszeresseg a lenyege az egesznek. Ismertem olyat, aki ravette magat depressziosan a futasra es minden nap futott es eleg hamar "raszokott" es jobban is lett vegul.

Sportkent en a turazast, hosszu setakat a termeszetben javasolnam. De minimum egy ora kitarto gyaloglas...feltolt es a termeszet eleve gyogyit. Ha nagyvarosban laksz legalabb valami parkba menj minden nap setalni ha ez se megy akkor egy csendesebb utcan menj vegig.

2019. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj a következőkre;



***



- ÉTKEZÉS;



Ha rendszertelen és nem jut a szervezeted a szükséges tápanyagokhoz, akkor az okozhat lelki gondokat is



1. Többször egyél egy nap.


2. Ebédidőben mindig egyél főtt ételt


3 Egy étkezés tartalmazzon Szénhidrátot, fehérjét, vitamint és egészséges zsírt / olajat


4. Minimalizáld a luxus kalóriákat (csokik, gumicukrok, hasonlók; olyan ételek, amikből nem profitál a szervezeted)



***



IVÁS



A nem elegendő folyadék fogyasztás is vezethet lelki gondokhoz



- Napi 2 liter folyadékot fogyassz;


Víz


Tea


leginkább


- A kóla lightot kerüld, mert az vizet von el a szervezetedből


- A koffeint mértékkel!; zöld teát igyál és ne pl energiaitalt, kávét


- energiaitalok tiltólistások


- cukros üdítőket minimalizáld



***



MOZGÁS



Lelki gondokhoz vezet, ha a felhalmozott energiát nem vezeted le.



Ha nincs lehetőséged kondizni vagy sportolni; sétálj. Tölts le lépésszámlálót a telefonra és napi 10.000 lépést próbálj megtenni



***



RELAXÁLJ



Iktass be pl x óránként időt, amíg teszel egy kört, levegőzől. A lényeg, hogy legyél a szabadban kis időre bizonyos időközönként.



Próbáld ki a jógát. Ha nem a jóga, akkor használd ki a kreativításod; fess, zenélj, írj.



- - -



Ha ezekre tudatosan odafigyelsz, a negativitás hamar alakul át pozitívba; a feles energiát levezeted, a testedet segíted és ezzel a lelked is.

2019. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a jókívánságokat :)


A nem akarok semmit szedni alatt gyógyszerre gondoltam, mert nem igazán szeretném, hogy azok miatt legyek jobban. Természetesen ha a pszichológus úgy látja, szerinte kéne, és elküld pszichiáterhez, akkor be fogom szedni.


Az a gondom, hogy semmiben nem találok örömet, régen sem igazán voltak hobbijaim, de mostanában tényleg semmi nem köt le.


A csapatsportokkal nekem is az a bajom, hogy nem merek belevágni. Próbáltam futni és biciklizni, sőt, egyszer úszni is elmentem, de nem fáradtam el, csak simán meguntam, és sehogy nem tudtam rávenni magam a folytatásra. Igen, az önuralommal vannak gondok.

2019. aug. 12. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!