Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell ítélkezni és...

Miért kell ítélkezni és leoltani a kérdezőket ebben a topikban?

Figyelt kérdés
Ha valakinek olyan jellegű problémája van mint mondjuk a szadizmus vagy ehez hasonló,akkor egyből jön a duma hogy "Az ilyet mint te ki kéne vonni a forgalomból" vagy a kedvencem "Ma minden tini pszichopata vagy nárcisz akar lenni majd kinövöd".Meg az olyan válaszok amiknek semmi segítő szándék nincs például hogy "és ilyenek járnak közötünk nap mint nap" Elkönyvelik az embert egy reménytelen valakinek akinek semmi helye a társadalomban aztán majd csodálkoznak hogy ha válaszul elnyiszálja valakinek a torkát.
2019. aug. 12. 00:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Amig nem bántasz senkit én nem ítélkezem.. de azért egy pszichológus lehet jól jönne.
2019. aug. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Ha a fejedben ez kavarog az akaratod ellenére az nem szadizmus,hanem kényszergondolat.


Nagyon sok embernél előfordul. Akarata ellenére arra gondol, hogy ártana másoknak. Sokakat ez halálra rémít, ezért kerülnek orvoshoz.


Menj el pszichiáterhez, kapsz rá gyógyszert és el fog múlni. Nagyon gyakori probléma ez.

2019. aug. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Ez a "kéri az ostort"-hülyeség... :D

Fiatalként mondom, hogy a szexuális élet zavarai nem véletlenül vannak benne a DSM-ben.

Te most ahogy látom, a szexuális orientáció zavaraira hegyeződtél ki.

Az, hogy a szexuális orientáció zavarait egy ember betegségként, és nem valami félnivaló ragályként kezelje, feltételez egyfajta szexuális felvilágosultságot, na meg azt, hogy a szexuális életet érintő problémákról igenis merjünk beszélni, mert léteznek. És azt valahogy kihagyják az értékítéletükből ezek az emberek, hogy a parafíliákkal élő betegek pokoli kínokon mennek keresztül, mire eljutnak orvoshoz, ha egyáltalán eljutnak. Ismertem pedofíliával élő embert, aki még a lakásából is alig mert kilépni, annyira gyűlölte magát. És SOHA nem ártott senkinek.

Ha egy olyan embert, aki nem árt senkinek, elítélünk csak azért, mert a mi értékítéletünk szerint "undorító", ami benne zajlik, akkor ítéljük el a végstádiumú rákos beteget is.


Az tény, hogy a parafíliákra jelenleg leginkább tüneti kezelés van, ami áll:

-viselkedésterápiából, hogy a beteg kezelni tudja a vágyait

-leginkább nyugtatóból és SSRI-kből álló farmakoterápiából a libidó elnyomására.


De az a tény, hogy egy ember ilyen gonddal küzd, nem teszi rossz emberré. Az teszi rossz emberré, ha ezt úgy éli ki, hogy azzal másnak közvetve vagy közvetlenül árt.


Én fiatal meleg férfiként tehát azt gondolom, hogy az ítélkezés és oltogatás minden, csak nem segítség, sőt sok esetben nagyon káros a kérdezőre nézve is, meg másra is, aki mondjuk tényleg fiatalon ilyen ítélkező, elutasító mintákat lát. Hiszen a panaszkodás és ítélkezés eddig mindig segített ugye a problémákon... :D

2019. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
De én élvezem ha valakit szenvedni láttok,ha valakin azt látom hogy gyengébb nálam úgy érzem hogy valamilyen módon ártsak neki.
2019. aug. 12. 11:06
 15/20 A kérdező kommentje:
A kényszer betegségemre szedek gyógyszert,a gondolatok lehetnek akár annak az eredményei hogy régen sok gore oldalt látogattam.
2019. aug. 12. 12:06
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszert szedsz, akkor mégis miért nem közlöd ezt az orvosoddal? Lehet le kell váltani a gyógyszert, mert valamelyik kavar. Nem ritka dolog lenne.


Ne szégyelld, hanem szólj neki. Kapsz másikat és kész helyre jössz.


Megérne ennyit.

2019. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok neki beszámolni a parafiliámról,van tapasztalatom evvel nem volt valami megnyugtató a reakció.
2019. aug. 12. 12:39
 18/20 A kérdező kommentje:
Emelet szívelégtelenségem is van szóval nem jöhet szóba bármilyen gyógyszer.Ráadásul most még valami vírust is elkaptam.
2019. aug. 12. 12:41
 19/20 anonim ***** válasza:

#13 vagyok. Ha nem bízol a pszichiáteredben akár okkal, akár ok nélkül, akkor is mindenképp megérné újat keresni.

Egy valag tünetet okozhat rosszul beállított gyógyszer/félrekezelt mentális gond.

2019. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Felvázolom a helyzetet,a gyógyszer mellet szorongás és kényszer mentes vagyok.

A kínzás,halál,öngyilkosság stb ezek azok a témák amik felpörgetnek,oda kell figyelnem kivel beszélek erről.Igazából elfojtott vágynak mondanám,17 éves koromban egy pszichológusnak elmondtam és annyi volt a válasza hogy hagyjam abba az ilyenek nézését.

2019. aug. 12. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!