Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a szorongásom ellen?

Mit tegyek a szorongásom ellen?

Figyelt kérdés

Nyaralni mennénk...de mindentől rettegek, ami nem a megszokott. Félek autóval utazni a baleset miatt, félek éttermekbe enni, mert romlott ételt etetnek (főleg Balatonnál - 8 hónapos gulyásleessel etették az embereket, meg patkányjárta az összes étterem). Félek, hogy a melegtől rosszul leszek, utálom a műanyagüveges vizet és sresszhelyzetben egy korty vízről is hányingrem lesz.

Tudom, hogy beteges. Nem kell a bántás. Inkább valami tanácsot adjatok. Nem reagálok a bántásra. Köszi, aki aranyos! <3


2019. aug. 12. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem érdemes lenne elmondanod pszichológusnak a félelmeket. Egy-egy nem lenne gond, és jogos is, de így együtt ellehetetleníti a mindennapokat.

2019. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van. De nem merek szpichológushoz menni, nem hiszem, hogy az egyetemi könyvekből kiolvasott tudásával, gyógyszer nélkül segítene bármit. :/
2019. aug. 12. 18:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Abban tök igazad van, hogy ezt könyvekből nem lehet megtanulni, csak finomítani. A pszichológiára születni kell. :) vagy érzi az ember a megoldásokat, megvan a képessége, hogy megfejtse, vagy nem.


Viszont akkor miért nem kombinálod pszichiáterrel?

A fóbiákat és a szorongást is lehet gyógyszerrel kezelni. :)

2019. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A szpichiáter az jobb?

De nekem most kéne valami megoldás. Utál mindenki már ezekért...senki nem érti meg.

2019. aug. 12. 18:31
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. Pszichológus...
2019. aug. 12. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

A pszichiáter az orvos. Ő ír gyógyszert és diagnózist.


A pszichológus csak beszélget és ezen az úton próbálja feloldani a problémát.


Az eredményes kezeléshez mindkettő munkája szükséges.

2019. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, rendes vagy. Csak nekem most kéne valami tanács, ezekre... :/
2019. aug. 12. 18:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Csaj vagy?
2019. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a leggyorsabb tanácsom volt ez :( mikor mennétek? Vigyél magaddal kaját, menjetek puccosabb éttermekbe. Vigyél fertőtlenítőt. Ezeknél jobb ötletem nincs :(
2019. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
En ugyan ilyen szorongos vagyok. Mindenen szorongok. En auto vasarlas elott allok friss jogsival, es szorongok, hogy mit fognak gondolni ha lefulladok a proba kornel stb.. Vagy hogy menni fog e a vezetes majd az oktatom nelkul.. Nincs onbizalmam. Szerintem az a legjobb, ha elmondod a problemaid azoknak akikkel mesz, igy legalabb annyival kevesebb dolog miatt kell szoronganod.
2019. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!