Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a szorongásom?

Mrcamhead kérdése:

Hogyan győzzem le a szorongásom?

Figyelt kérdés
20 kőkemény éven keresztül éltem egy lehúzó és motiválatlan család tagjaként, gyermekkoromban folyamatosan verbális és fizikai bántalmazásnak voltam kitéve. Felnőtt koromra /22 éves vagyok/ még a mai napig érzékelem ennek a hatásait. A szorongás és a megfelelési kényszer teljesen beleégett a személyiségembe, képtelen vagyok értelmes és egészséges emberi kapcsolatokat kialakítani,az egész életem hazugságokra, kifogásokra, és hibákra épül. Evési zavarok gyötörnek egyre többször, folyamatosan izzadok és ha háromnál több ember van körülöttem már kényelmetlenül érzem magam. Már ezerszer megpróbáltam felülkerekedni önmagamon de folyamatos visszazuhanás lett vége, és úgy érzem egyre reménytelenebb minden körülöttem. Olyan emberek tanácsait esetleg segítségét szeretném kérni akik voltak/vannak ilyen helyzetben, és tanácsokat szeretnék kérni a legyőzéséhez.

2019. aug. 14. 02:00
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Totál más okokból, de én is átmentem ugyanezen. És én is nagyon sokáig próbáltam meg egyedül megoldani ezt a gondomat. És nem használt semmi. Az segített, hogy elmentem pszichológushoz, és nagyjából így, ahogy leírtad, elmondtam egy szuszra a problémámat. 4 évembe telt, mire már azt mondhatom, hogy jól vagyok, megizzadtam vele én is, a pszichológusom is. :D

De az hozzátartozik, hogy életem leggyönyörűbb 4 éve volt, mert napról napra, ülésről ülésre, hétről hétre éreztem, hogy fejlődtem. Apró dolgokban, de tényleg napról napra éreztem, hogy egyre többre vagyok képes gond nélkül.

Én azt javaslom, hogy keress egy jó pszichológust, és segíteni fog. :)

Nem mondom, hogy rövid és könnyű menet lesz, de mire az ember a pszichológushoz jut, addigra már a szenvedés olyan mértékű, hogy ha rosszabb is lesz, úgyse számít, mert már annyira fáj, hogy tökmindegy. És mikor először elkezded majd érezni a fejlődést. Na az csodás érzés lesz. :)

2019. aug. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológusok s a pszichiáterek valóban sokat segítenek, kapsz gyógyszert stb
2019. aug. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!