Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek nevezik azt a betegséget...

Kuimester kérdése:

Minek nevezik azt a betegséget, amikor egy személy a saját egyértelmű hibáit nem ismeri be, de mást folyamatosan meggyanúsít vele?

Figyelt kérdés
Családban áll fent ez a probléma. Egy full negatív emberről van szó, aki saját maga szerint sosem hibázik, mindenki más szerint pedig problémákkal küszködik (családon kívül is), téveszméket generál folyamatosan egy másik emberről, olyanokat, amelyeket valójában saját maga követ el. Fontos lenne behatárolni a problémát, mert szeretnénk orvosolni a problémát.
2019. aug. 15. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem simán nárcisztikus?
2019. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó irányba tereltél a "nárcisztikus" szóval. Találtam egy betegséget, melyet "nárcisztikus személyiségzavar"-nak hívnak. Tegát nem csupán egy jelzőről van szó, hanem egy meghatározott betegségről! Ajánlom begépelni a keresőbe a nevét. A célszemélyre tökéletesen igazak a leírtak.
2019. aug. 15. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:
A politikusnak is javaslom még utánanézni.
2019. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Projekció.
2019. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem valamiféle személyiségzavarra utal. Én ezt egyszer úgy olvastam, hogy a neurotikus ember mindig önmagát hibáztatja, a személyiségzavaros meg másokat. Persze nem vagyok pszichológus, javítsatok vagy pontosítsatok.
2019. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!