Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kétéves terápia alatt a...

Kétéves terápia alatt a pszichológus mondta volna, ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Mindenáron ezt magyarázom magamnak, hogy ez tuti depresszió, de a pszichológus azt mondta, hogy ez nem az.
2019. aug. 15. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Azért ez elég fura, hogy te depressziósnak találod magad, ő meg nagyon nem. Ha szerinte nem depresszió, akkor mi? Annak nem összetéveszthetők a tünetei, és internetes kérdőívekkel is be lehet lőni. De két év alatt semmi nem változott, akkor minek jársz hozzá?
2019. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Utána nézel neten miaz a depresszió és te saját magad diagnózist tudsz felállítani.
2019. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak magadnak magyarazod, vagy tole is megkerdezted, hogy mit szol hozza? ha igen, mit mondott? ha nem kerdezted meg tole, miert nem keritettel sort erre, miert itt kerdezed ket ev utan?
2019. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Az internetes tesztek nem olyan megbízhatóak. Nem csinált MMPI tesztet vagy Rorschachot? Előbbi az feleletválasztós kb 500 kérdés, másik a pacás teszt. Azok sokkal pontosabb képet adnak a problémáról. Én pl. a szorongást éltem meg depresszióként, pedig én is azt hittem, depresszió. De utólag igazat adok a tesztnek.
2019. aug. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Hogy a fenébe lehet a szorongást a depresszióval összekeverni? Milyen tüneteid voltak? És nem online tesztet mondtam, hanem online kérdőívet, ezt a pszichológusok is mérvadónak tartják. [link]
2019. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Mivel pathológiás szintű szorongásom volt, simán kihoztam magamnak a Beck skálán is, hogy depressziós vagyok, azért ezek a rövid tesztek nem mindenhatóak. Még a terapeuta is bizonytalan volt, aztán amikor egy rám erőltetett versenyen jó eredményt értem el, egyértelmű lett, hogy ez nem depresszió, hanem a szorongás, csak félig-meddig tudatallatiba nyomtam le az érzést.
2019. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!