Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondta azt a pszihiáter,...

Miért mondta azt a pszihiáter, hogy nem vagyok depressziós, miközben szinte minden tünet észrevehető rajtam?

Figyelt kérdés
Elvesztettem az érdeklődésem minden felé, még afelé is, amit eddig nagyon szerettem. Nem tudok már őszintén mosolyogni, és boldog lenni. Mindíg meg kell játszanom magam. Vagdosom magam, és úgy érzem nincs értelme élnem. Nap mint nap megfordul a fejemben az öngyilkosság. Utálok emberek közé menni, és már a legjobb barátnőmmel sem találkozok. Voltam pszihiáternél, de ő mégis azt mondta, hogy minden rendben van velem. De én érzem hogy nem.

2019. aug. 15. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Keress egy normális pszichiátert.
2019. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Azt mi honnan tudjuk? Menj el egy másik pszihológushoz.
2019. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van.
2019. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Ne menj pszichológushoz, felesleges időtöltés, ha te felülírod diagnózisát!

.

"Mindíg meg kell játszanom magam."

"Utálok emberek közé menni,"

Nos tehát akkor játszd meg magad úgy, hogy szeretsz emberek közt lenni, szeretsz legjobb barátnődnek örömet okozni és örülsz annak, hogy ő örül.

.

Önsajnálatba merülsz: "Nem tudok már őszintén mosolyogni, és boldog lenni."

2019. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mutattad neki a vagdosás nyomait? Egészen elképesztő, ha arra is azt mondja, hogy minden rendben van...
2019. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Lehetséges, hogy a pszichiáter megnyugtatásból mondta azt, hogy minden rendben van veled, nem? Értsd: azok után, amik történtek veled (nem tudom mi, de biztosan van valami oka, hogy így érzed magad), teljesen normális, hogy így érzed magad. Nyilván egy pszichológus/pszichiáter sem fogja azt mondani, hogy "úristen, hatalmas baj van veled". Főleg, mert nincs. Általában a mentális betegségek "normálisak", olyan szempontból, hogy mindig van egy vagy több kiváltó ok (még akkor is, ha nem látszik egyértelműen, hogy mi az). Az okot meg kel próbálni rendbetenni magadban, ebben is segít a pszichológus. De sosem veled van a baj, hanem azzal a dologgal, ami történt. Remélem érthető valamennyire.
2019. aug. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!