Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy csak az...

Úgy érzem, hogy csak az öngyilkosság tudna rajtam segíteni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül érzem magam és tényleg egyedül is vagyok. Néha azt érzem, hogy minden komolyabb meggondolás nélkül megtudnám magam ölni. Depresszióval és pánikbetegséggel diagnosztizáltak és gyógyszert is szedek rá. De hiába, nem látok kiutat.

2019. aug. 17. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresd más emberek társaságát. Gondolkozz el milyen lehetőségeid vannak a kapcsolatteremtésre.
2019. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Es ki irta fel ezeket a szereket? Mert ha szakember akkor szukseges lenne terapiat is tartania....ha nem tart,jo lenne ha vki tartana....egy jo terapia nagyon sokat tud segiteni. En ia egsedul ereztem magam mert nem vlt csaladom es a psy.nagyon sokat segitett....felnyitotta a szemem h nem mindig a verszerinti emberek a csaladunk es sokan vannak akik szetetnek stb. De ez nagyon hosszu ut vlt. En is ongyilkoss akartam lenni. Sot most is az lennek mivel egy balesetbol kifolyolag evek ota pokoli cajdalmakkal elek. .gondolj bele. Evek ota minden nap...az emberek tobbsege mar beleorult vna es kinyirta vna magat.de meg itt vgyk.nemtudom meddig de meg itt vgyk.

Sztkba is kereshetnel magadnak egy jo pszichologust aki segit esetleg. De semmikepp se add fel. Hany eves vgy??? Biztosan nagyon fiatal ugyh ne csinalj hulyeseget. Biztosan benned is van vmi nagyon ertekes csak megkellene talalnod magadba. Es arra fokuszalj. Az adna rgy kis erot. Ha meg nagson kivgy van a fiataloknak is ingyenes lelki srgely szolgalat amit ejjel nappal hivhatsz es beszelhetsz veluk. Meg va a 23 felulielnel a felnotteknek os. Nem bizti h elsore elered oket. De erdemes probalkpzni ha mar nagy a gaz!!!legyszi ne csinalj butasagot.

2019. aug. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pszichiáter írta fel a gyógyszereket és járok kezelésre. De kevésnek érzem.

És 17 éves vagyok. Lehet tini-hisztinek tűnik, de sajnos nem az. Bár az lenne..

2019. aug. 18. 00:17
 4/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat. Jól esik, hogy idegenek foglalkoznak ezzel.
2019. aug. 18. 00:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet annak tunik igen,en meg sem tartom annak. Es elegge komolyan is veszlek.
2019. aug. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szoval komolyan veszlek. En nekem is pololi vlt ez a korszakom ugyh tudom milyen erzes szarul lenni ennyire....ugyh ezert is irtam. Biztos van vmi amibe ugyes vgy. Finom szendvicset csinalsz,vgy ugyesen rajzolsz,vgy sportolsz stb...ezeket mindig tudatositsd magadba h vannak ilyen szuper tulajdonsagaid es nem szabad hulyeseget csinalnod. Idovel jobb lesz minden. Az jo h legalabb psy irta fel. De nem gondolkozol masik szakember felkereseseben??? Mert ha azt erzed nem hat akkor addig kell menni akinel azt erzed segit... pl a SOTEnak eleg sok ilyen ambulanciaja van. Esetleg most a Nyiro Gy. Korhaz az Orszagos intezmeny....oda is besetalhatnal 1x segitseget kerni. Hatha tudnak segiteni. En is jartam szakemberjez de en is sok helyre.egyik hulyebb vlt mint a masik rs azt ereztem nemelyiknel h ok szorulnanak segitsegre.... aztan vlt olsan akinel ereztem h segiteni is szeretne.es o segitett is.
2019. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi a felreirasokert levan zsibbadva a kezem. 😁😂
2019. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem tűnik tinihisztinek, főleg, hogy a diagnózis is fel van állítva. Ha van kedved beszélgetni, írj :)
2019. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Én is nagyon sok lelki problémával küzdöttem-küzdök fiatal korom óta, nagyon sokszor volt maga a pokol, most közel 30 évesen azt mondhatom, tudom vezetni az életemet, amire a problémáim miatt korábban nem tartottam magamat képesnek. Nem gondoltam volna, de viszonylag normális ember lett belőlem is.


A gyógyszer csak egy mankó, amíg a lelked helyre kerül segít abban, hogy tudd folytatni az életedet, könnyebbek legyenek a mindennapok. Nem ciki használni őket, de fontos mellette terápiába járni. A lelki problémák kb. 80%-a a gyermekkorból eredeztethető, ezeket kell rendbe tenni.


Nekem igazán a kognitív viselkedésterápia és a pszichodráma módszere segített (Rengeteg van, de szerintem itt érdemes csoportot keresni: [link]


Szerintem semmiképpen ne add fel! Mindig van esély kimászni a gödörből, csak munka kell hozzá. De hidd el, megéri! Ha gondolod, írj üzenetet, szívesen segítek, ha tudok.

2019. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Itt van 2 régebbi hasonló kérdés, remélem segítenek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Jobbulást, kitartást és szép napot! Üdv.

2019. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!