Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy selejt vagyok és azzal...

Egy selejt vagyok és azzal menne a legtöbbre az emberiség ha megölném magam?

Figyelt kérdés
Borzasztóan érzem magam, de gondolom a kérdés megfogalmazásából ez annyira nem meglepő. Most 19 vagyok, idén érettségiztem, de már évek óta gondolok az öngyilkosságra. Gyűlölöm magam, úgy érzem a környezetem is gyűlöl és undorodik tőlem, és egy pár napja már rendőrséggel is fenyeget a saját családom. Azzal vádolnak hogy lopom apám pénzét meg bankkártyáját. (Ez egy baromi hosszú sztori, ha gondoljátok leírom részletesen) Eddig egyetlen félkomoly öngyilkossági kísérletem volt, mert mindig ott motoszkált bennem hogy talpra tudok állni és felépíteni magamnak egy normális életet. De most teljesen összetörtem, napok óta sírok és nem merek hazamenni. Úgy érzem mostmár tényleg az az egyetlen kiút ha megölöm magam. Csak azért nem teszem mert most az egyik barátnőm házában vagyok (elutaztak pár napra és én vigyázok a cicáikra) és nem akarom hogy ők találjanak meg ha hazajönnek. Kérlek segítsetek, mit csináljak? Nincs pénzem pszichológusra, és nem vagyok benne biztos hogy érek egyáltalán annyit hogy segítséget kérjek. Ígyis túl van népesedve a Föld, és ha a létezésem a jó emberektől vesz el lehetőségeket és élethelyet akkor önzőség lenne ha életben maradnék, nem?

2019. aug. 13. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudsz elköltözni valahova, valakihez? 19 évesen már megteheted.

Keresned kellene munkát, hogy ne függj tőlük anyagilag.Ha lenne munkád, pénzed,elmehetnél albérletbe.Önállóan élhetnél.Az önbecsülésed javulna.Vannak ezek szerint barátnőid,ők nem tudnak segíteni?

Annyira előtted még az élet, minden.Találsz társat,lehetnek gyerekeid,szép pillanatok az életben.Most nehéz, de hidd el, ez el fog múlni.

2019. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

1 - nem éri meg, senkinek nem lesz jobb, azonnal verd ki a fejedből

2 - fenyegessenek, nem tehetnek semmit mert:

- feljelentenek név szerint, de akkor nem találnak semmitt--> te is feljelentheted őket rágalmazásért és becsületsértésért, plusz polgári peres kártérítési igény

- Ismeretlen tettes ellen tesznek feljelentést, akkor nincs rágalmazás és becsületsértés, de eredmény se lesz. de ettől függetlenül a többi "sérelmeddel" egyetemben már zaklatást súroljuk, ami szintén rendőrég. (video és hangfelvételek hasznosak ilyenkor)

3 - Pszichológust felejtsd el. Elmész háziorvosodhoz, elmondod amit itt leírtál. Kapsz beutalót pszichiátriára. Ingyenes lesz. (elsőkörben egy középsúlyos depressziót boritékolok)

4 - esélyesen a mérgező családi légkör miatt vagy a béka segge alatt. menekülj. dikákmunka, diákhitel, kolesz, haverok, nagyszülők, nagybácsik, unokatesók bármi. nagykorú vagy, megteheted. kérdezés nélül, egyik napról a másikra bármikor.

2019. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Pedig inkább háziorvossal is pszichológushoz utaltasd magad TB alapon. A pszichiáter csak gyógyszert ír fel, ami nem segít a bajaid megoldásán hosszú távon.
2019. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon kedvesek vagytok! Felmerült hogy költözzek el, ez meg is fog történni hétvégén, de a családomtól nem tudok megszabadulni. Nem engedik. Apám agyvérzést kapott áprilisban, azóta én intézem a dolgait. Keresztanyám meg már azt is mondta neki hogy én fogom fizetni a rezsijét ha elkezdek dolgozni. Engem meg se kérdeztek előtte, ott ültem mellette és kijelentette hogy ez így fog történni. Ezt nyilván nem fogom hagyni, csak maga a helyzet nagyon kellemetlen. Az a baj (és ezért is félek nagyon) hogy rám tudják fogni hogy loptam. Valóban vettem le apám számlájáról pénzt, amit számlákra meg kajára/tisztálkodási szerekre/ilyesmikre költöttem. Ezek a számlák megvannak, elküldtem keresztanyáméknak is, de ami minden másra (pl gyógyszerek, fogkrém, szóval értitek) ment el azzal nem tudok elszámolni. Próbáltam megoldani máshogy egyébként, nem az volt az első hogy apám pénzéhez nyúltam. Volt félrerakva nekem is, miután azt feléltük kértem anyámtól de ő kijelentette hogy nem fizeti apám rezsijét és oldja meg ő, vagy szóljak keresztanyámnak. És itt jön be a mérgező család amit már említettetek. Apám egy agresszív alkoholista, keresztanyám meg mindenben az ő pártját fogja és borzasztóan passzív agresszív meg pofátlan velem. Nem mertem szólni nekik, egyszerűen félek tőlük és örülök ha nem kell velük beszélnem. Apámtól mióta az agyvérzése történt egyszer kértem pénzt, mondtam is neki hogy wc papírra kéne (amit ugye ő is használ) de nem adott. Még wc papírra se adott pénzt, de azt elvárta hogy intézzek mindent. Amikor meg megvettem a gyógyszereit három hónapra előre, 2 napig üvöltözött velem hogy miért kellett nekem ennyi gyógyszert vennem, neki nincs rá szüksége. A legsz@rabb ember voltam, elhordott mindennek, mert ki mertem váltani a gyógyszereit amiket az orvos írt fel neki. Dolgozni nem tudtam elmenni eddig, nyárig az érettségi miatt, illetve akkor még apám kórházban volt szóval amiatt se, érettségi óta meg apám dolgait intézem, vezetem a háztartást, és ezek mellett amikor volt időm vállaltam alkalmi munkákat, de az arra nem volt elég hogy számlákat fizessek. Valahogy muszáj voltam megoldani, és ha apám egészséges lenne ugyanebből a pénzből fizetnénk a dolgokat mint amihez én nyúltam, szóval nem éreztem úgy hogy lopnék. Magamra direkt csak akkor költöttem belőle ha muszáj volt, enni is kevesebbet eszek mint eddig mert már azt is megkaptam hogy én biztos éheztetem apámat. Aki egy 62 éves felnőtt férfi és akkor eszik amikor akar (az agyvérzésből szerencsére maradandó fizikai károsodást nem szenvedett, szóval teljesen önellátó, csak afáziás). Nagyon félek hogy tényleg feljelentenek és börtönbe kerülök. Tudom hogy hibáztam de nem akartam rosszat, nem kizárólag magamra költöttem a pénzt (költöttem belőle magamra is, nem fogok hazudni, de csak arra amire muszáj volt), nem félreraktam a saját számlámra. Nem tudom mi lesz velem ha börtönbe kell mennem, de annál még a halál is jobbnak tűnik. Ott legalább nem tudnak elérni apámék.
2019. aug. 13. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, nem kerülsz börtönbe!
2019. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Közeli rokonom halála óta nagyon sokat gondoltam a halálról, és az öngyilkosság terén mindig arra jutottam, hogy csak egyszer adatik meg az, hogy élhetünk, akármennyire is szar helyzetben vagyunk, ha teszünk róla úgyis jobb lesz minden. Most lehet úgy gondolod, hogy az öngyilkossággal véget tudsz vetni a rossz helyzetnek, de mi értelme lenne ezt az utat választani? Egy idő múlva örömmel fogsz visszatekinteni, hogy nem tetted meg és folytathattad tovább az életed.

Kitartást és sok sikert az életben, túl fogsz jutni a rossz időkön, remélem segítettem!:)

2019. aug. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Itt van 2 régebbi hasonló kérdés, remélem segítenek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Jobbulást, kitartást és szép napot! Üdv.

2019. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha így tartanak, és neked ilyen helyzetet lesz, nem lesz bajod a rendőrségnél. De az élteddel kapcsolatos problémákról nem tudok írni sajnos megoldást, az előttem lévő hozzászólok talán tudnak segíteni, remélem jobb helyzet lesz.
2021. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!