Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyenge vagyok lelkileg, hogy...

Gyenge vagyok lelkileg, hogy lehetnék erősebb?

Figyelt kérdés

Mindig is érzékeny, nyámnyila voltam, mindent a lelkemre vettem. Az utóbbi 1 évben elég sok problémám van, lakással, egészségi, munka... a családban segítenének, javasoltak nekem segítséget de rájöttem, miért nem akarok ezekkel élni.


A családomban volt egy rokon, akivel egész életében baj volt. Lelkileg hasonló alkat volt, mint én, és a családban mindenkinek csak problémát okozott, mindenki elítélte emiatt. A családban már szállóige lett, hogy "ne legyél olyan, mint Ő, vele MINDIG baj van".

Én ezt gyerekként nagyon jól megtanultam, voltaképpen soha nem kértem segítséget senkitől, nem akarok gyengének tűnni, olyannak, mint Ő. Mindent magam igyekeztem megoldani, ha gondom volt, nem beszéltem róla, magamba zártam, magam oldottam meg.Rettegek tőle, hogy olyan leszek, akivel mindig csak a baj van, de szerintem én is olyan vagyok valamennyire.


Most elég sok problémám van, amikkel úgy érzem, egyedül nem bírok el, de nem akarok segítséget igénybe venni a fentiek miatt.


Nagyon gyenge ember vagyok?



2019. aug. 21. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Néha segítséget kérni nehezebb, mint nem kérni.
2019. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha segítséget tudsz kérni az bizonyítja csak igazán, hogy mennyire erős vagy. A félelem ami benned van, hogy ne merj segítséget kérni az az ami gyengévé tesz. Ha be tudod ismerni, hogy igen bajban vagy, és segítségre szorulsz azzal máris egy lépést tettél előre afelé, hogy ez megváltozzon, míg ha csak csendben szenvedsz azzal feladod és elfogadod a tényt, hogy ez így van és kész. El hiszem, hogy nehéz ilyen tapasztalattal megélni a problémáidat, de nincs olyan ember a földön, egyszerűen nem létezik olyan, akinek ne adódtak volna már problémái az élete során. Mindenki keresztül megy nehézségeken, néha a wécécsésze fenekestül borul a nyakunkba, de nem szabad hagyni, hogy ez betemessen. Ha félsz hogy a családod terhére vagy, akkor egyszerű a megoldás, ne tőlük kérj segítséget. Keress fel egy szakembert, vagy beszélj egy baráttal. Sok mód van erre, de egy biztos, nem attól leszel gyenge ha mersz segítséget kérni.
2019. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!