Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Veletek...

Mi történik velem? Veletek volt bármi hasonló?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de kérlek olvassátok el.


20 éves lány vagyok, semmi okom nem lenne a rosszkedvre, mert csodás családom és párom van, most kezdődik a főiskola, a diákmunka, de valami még sincs rendben az utóbbi időben.

Az érettségi szünetben kezdődött minden: nagyon megijedtem, mert egy komoly betegség tüneteit fedeztem fel magamon és nem tudtam rögtön orvoshoz fordulni. Szerencsére végül kiderült, hogy nincs komoly probléma, de az az aggódással töltött pár nap és, hogy nem tudtam a tanulás miatt kimozdulni otthonról, teljesen rányomta a bélyegét mindenre. Depressziósnak éreztem magam, este mindig sírtam, nem tudtam örülni semminek, közben valamilyen szinten a hipohondria is úrrá lett rajtam. Ennek ellenére sikeresen leérettségiztem és kezdtek helyrejönni a dolgok, viszont továbbra sincs valami rendben velem. A depresszió legfontosabb jeleit nem érzékelem magamon: van étvágyam, nem fogytam, tudok örülni dolgoknak és lelkesedni. Az alvással azonban vannak gondjaim, éjszakánként fogfájásra ébredek ( a fogorvos nem talált semmit, ami a fájdalmat indokolná), majd órákig nem tudok elaludni, nyomasztó érzés lesz úrrá rajtam. Gyakran érzek hirtelen, szúró fájdalmat testszerte, főleg a karjaimban, valamint viszketést is az utóbbi 1 hétben kb. Korábban nem foglalkoztam az interneten terjedő dolgokkal, de most ha azt olvasom, hogy 10 év és világvége lesz, egyből az jut eszembe, hogy akkor mi értelme van mindennek, úgyis alig van már időnk. Néha minden olyan értelmetlenné válik, aggódok a fentebb említett fájdalmak miatt és úgy érzem nem az vagyok, aki eddig voltam, folyamatosan szorongok valami miatt. Kérlek segítsetek, hogy egyáltalán mi lehet ez? Lehet depresszió annak ellenére, hogy nem produkálom a tipikus depresszív tüneteket?



2019. aug. 26. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezt a gyakorin nem fogják leírni, de egy jó pszichológus tudna segíteni
2019. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet depresszió is: a lelki betegségek nagyon sokféle tünetet tudnak okozni, ráadásul lehet több probléma egyszerre, pl. valószínű, hogy szorongsz is.


Mindenképpen menj el szakemberhez, pszichológushoz. Onnantól kezdve, hogy negatív hatással van ez az életedre, teljesen indokolt. Ne halogasd, ne próbálj meg együtt élni ezekkel az érzésekkel: itt külső segítségre van szükséged.

2019. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! Felkeresek egy szakembert.
2019. aug. 26. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fordulj szakemberhez, olyan terapeutát keress akinek van klinikai szakpszichológusi tapasztalata és gyakorlata a szorongásos problémák kezelésében.
2019. aug. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!