Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD és szorongás miatt kezelne...

OCD és szorongás miatt kezelnek, ez normális?

Figyelt kérdés

Február óta teljesen jól vagyok. Hatnak a gyógyszerek, nincs semmi bajom, ma viszont nagyon furcsa volt.

Elmentem boltba és picit fura lett minden. Nem tudom elmagyarázni, hogy mi, de mintha be lettem volna tépve, olyan volt minden hogy akaratlanul is rácsodálkoztam, mintha egy másik dimenzióba kerültem volna.

Eleinte picit féltem tőle, de kb 1-2perc alatt megszoktam és nem mondom, hogy élveztem, de nem volt rossz élmény.

Mintha mindent életemben először láttam volna, de közben tudtam mindenről hogy mi az, hogy merre megyek, tisztában voltam mindennel, és azt sem tudom rendesen megfogalmazni egyáltalán mi volt más. Komolyan. Semmi. De mégis más volt.

Tudom elég ködösen fogalmazgam meg, de remélem azért érthető picit.


Ilyen mással is volt már, vagy kérjek kontrollt a pszichiáterhez?



2019. aug. 29. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ráismertem a jelenségre, derealizációnak hívják. Ha magadat is furcsán idegennek érezted, az meg a deperszonalizáció. Rá tudsz keresni a két szóra. Mindkettő az agy trükkje, de nem kell ráparázni. Okozhatja szorongás, kialvatlanság, sok minden.
2019. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem aludtam túl jól mára és 12 óra munkán is túl voltam már, amikor mentem boltba.

Akkor ez normális, és nem új tünet, ugye?


Magamat nem éreztem furcsának, csak a világot ami körülvesz. Ami érdekes,hogy egyáltalán nem szorongtam töle, söt mintha picit még olyan érdekes nyugodtág érzésem és lett volna tőle. Vagyis inkább mondanám "nem érdekel most" érzésnek.


Nálam elég ijesztően jelentkezett az OCD és egyből kórházba kerültem, nem szeretnék megint ott kikötni

2019. aug. 29. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérjél kontrollt, egyébként is folyamatosan járnod kellene a kezelés időtartama alatt ha mást nem 2-3 havonta (utána lehet ritkítani).
2019. aug. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!