Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is okozat már pánikroha...

Másnak is okozat már pánikrohamot ez a gondolatmenet?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam hogy mi volt az ősrobbanás előtt és próbáltam elképzelni a semmit,de a feketeség se semmi.Ha van isten azt ki teremtet és így tovább nem jutottam a történet végére és ráparázta.Ez a derealizáció és deperszonalizáció mellé társult.Általában nem általános dolgok hozzák rám a szorongást.Néha elkap egy furcsa érzés,habár most gyógyszer mellet jól vagyok,most készülök letenni és többet nem megyek pszichiáter közelébe.Volt olyan érzésem hogy idegenek a testrészeim meg miért vagyok pont ebben a testben meg hogy ez a valóság e stb stb nyolcadik osztály végén kezdődött,most vagyok 19.
2019. aug. 31. 19:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez a “mi volt az ősrobbanás előtt” gondolatmenet engem is teljesen kikészít. Elég pár percig ezen gondolkodnom és már azt sem tudom ki vagyok és mi vagyok, mit csinálok, mi ez az egész ‘élet’; teljesen elvesztem magam. Egy dolgot tudok tenni ilyenkor: nagyon sürgősen elfoglalom magam valamivel ami erős koncentrációt igényel, elterelve a figyelmem a dologról.

Aztán megint nyugi van, amíg valami újra ki nem váltja belőlem a kérdést:)

2019. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mást nem nagyon lehet tenni, hiszen senki sem tudja megválaszolni ezeket a kérdéseket. Így ha már érzem, hogy megint jön a gondolat, rögtön elkezdek tudatosan gondolkozni azon, hogy mit is csinálhatnék elterelésként.
2019. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos a tudatosság beépítése: most is úgy írom a válaszokat, hogy értem a kérdésed és hogy miről írsz, mert én is átéltem már sokszor, de közben elhatárolódok a dologtól és nem hagyom magam elgondolkozni. Tudom, mi lenne a vége.
2019. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A barátom azt mondta hogy "Nem kell mindent tudnunk,csak csináld azt amit szeretsz" meg hogy "a matekpéldát se tudom mégis boldog vagyok" Régen amikor erről beszéltünk ő is kezdte furcsán érezni magát.
2019. szept. 1. 14:08
 15/17 anonim ***** válasza:

Igaza van a barátodnak.

Csak néha olyan könyörtelenül betolakszik az érzés, hogy a tudatosságról való papolásom ellenére sem tudom leküzdeni. Ilyenkor egy ideig minden teljességel értelmét veszti..

..és azt hittem elhatárolódok, de mégis most is kezdem furán érezni magam. Megyek csinálok valami produktívat.

Amúgy én is 19 vagyok. Egy hét múlva egyetem. Ott lesz bőven lehetőségem válogatni a teendőimből ha elkapna ez.😶

2019. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én még csak érettségizni fogok,meg nyelvvizsgára készít elő az osztályfőnök.
2019. szept. 1. 14:29
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem jó amikor egyedül maradok a gondolataimmal mert akkor a gyűlölettől kezdve minden eluralkodik rajtam.
2019. szept. 1. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!