Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek normális dolgok?

Ezek normális dolgok?

Figyelt kérdés

Nagyon romlik a memóriám,

Egyre gyakrabban van olyan,hogy egyik pilanatból a másikra nem tudom hol és ki vagyok,

Beszédem hangulatlan,monoton lett,

Mozgásomat nagyon nehéz korlátozni-mintha valami idegen erő irányítana,

Meg vagyok győződve róla,hogy az egész életem egy álom,

Valamik/valakik beszélnek hozzám-állítólag csak én hallom,

Este az éjszaka közepén/hajnalba felkelek,

Gyakran vagyok oyan állapotba,hogy csak bámulok mozdulatlanul magam elé és bogarakat,alakokat,embereket látok magam körül-ha megmozdulok rám néznek és hablatyolnak valamit,

Teljesen eltávolodtam az emberektől,

Sokszor van idegen érzésem-idegennekmérzem a környezetem,

Nagyon nehéz koncentrálnom,

Gondolataim szét vannak szóródva,

Nem tudok/képtelen vagyok logikusan gondolkozni,

Minden ételnek hal íze van,

Mikor valami szomorú dolog történik hiába vagyok szomorú röhögök.


Veletek is ez van?Ez normális?Engem nagyon zavarnak.

Vagy ezt éli át minden kamasz?

Túl reagálom?



2018. máj. 16. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Azonnal menj orvoshoz ez nagyon nem normális. Lehetsz am akár skizofrén is.
2018. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem látsz színes fényköröket a lámpa körül?
2018. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom....

Ha ide tartozik akkor sokszor látom azt,hogy világos van és ki_be kapcsolódik a lámpa.Aztán rájövök,hogy be sincs kapcsolva.De nem értem.Hogy színes köröket?

Egyébként mi az a skizofrénia?

Azért nem akarok utána nézni,mert beparázok és ide se fogok merni írni,mert azért nemvagyok elmebeteg.

2018. máj. 16. 15:31
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem kamaszkori dolgok. Ehhez pszichiater vagy pszichologus fog kelleni. Hany eves vagy? Ha valaki skizofren, attol mèg nem kell, hogy megbelyegzett "elmebeteg" legyen. Ismerek skizofrent, jobb ember mint barmelyik "egeszseges". Viszont a tuneteket valahogy csokkenteni kene nalad, barmi is ez ami okozza nalad. Mar nagykoru vagy?
2018. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ja a kort csak azert kerdezem, hogy a szuloket be kell-e avatni.
2018. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem ezek nagyon skizofrén tünetek. Menj orvoshoz. Nem normális.
2018. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

😶

14 lány

Akkor most mit csináljak?

Azért kérdezem,mert érzem,hogy már lehet napokon belül máshogy fogok gondolkozni.Szar ügy...

2018. máj. 16. 15:54
 8/22 Liz* ***** válasza:
100%

Végzett ápoló vagyok, van gyakorlatom pszichiátriai osztályról is, és erősen gyanús, hogy ez skizofrénia.


"A skizofrénia, szkizofrénia vagy hasadásos elmezavar olyan kóros mentális állapot, amelyet a mentális folyamatok összeomlása, a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang felbomlása, rossz érzelmi alkalmazkodás, érzékcsalódások és téveszmék jellemeznek."

Nem reagálod túl és sajnos nem normális. Először is akármilyen kellemetlen mondj el mindent a szüleidnek és keressetek fel egy megbízható orvost.

2018. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ha pszichológushoz visznek és elmondok neki mindent mi lesz a reakciója?Beküldhet pszichiátriára?Ha bekerülök oda mi fog ott történni?Ha lesz róla papírom,hogy bajom van akkor ha munkába kelentkezek,vagy suliba vagy valami meg kell majd mitatnom?
2018. máj. 16. 16:28
 10/22 Liz* ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg, semmi baj nem lesz! Mindenképpen mondd el a szüleidnek, vagy felnőtt hozzátartozódnak. Csak az orvos tudja megmondani, hogy milyen kezelésre lesz szükséged, valószínű gyógyszeres kezelésre, de a mai világban már nagyon korszerű és hatásos gyógyszerek vannak erre a problémára. Ne gondolj semmi drasztikusra, az orvos sem fog úgy nézni rád, mint egy csodabogárra, nem kell szégyenkezned, ő segíteni fog! És az orvosoknak (és az eü. dolgozóknak) kötelező a titoktartás, úgyhogy a szüleiden kívül senki nem fogja megtudni.
2018. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!