Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem múlik el? Ez már...

Miért nem múlik el? Ez már nagyon beteges. Mindenképp menjek vele pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy kérdésem lenne.Két hónappal ezelőtt a fürdőkádban végeztem önkielégítést (leírni is rossz, többet nem csinálok ilyet) aztán megfordult a fejemben hogy nem e maradhatott a kádban "valami" és nagyon megijedtem. Rákerestem hogy mik a terhesség tünetei és utána azóta észlelem is magamon. Na ez még jobban beijesztett. Sosem voltak e féle tüneteim így nagyon megrémültem. Azóta kétszer is menstruáltam, de valahogy gyengébbnek véltem. Kérdeztem itt gyakorin hogy ugye semmi esély a terhességre, persze rögtön hülyének voltam titulálva. Ilyenkor kicsit megnyugszom mindig, de másnapra előjön a szokásos szorongás a tünetekkel együtt. Rettegek a terhességtől így valószínű beképzelem. Mert nyilván nem lehet hogy ennyitől terhes legyek. Mégis megszállotja vagyok, minden percben ezen kattogok. Olvastam hogy a stressz okozhat magas prolaktint, amitől fájhat a mell. Már nagyon beteges ez a félelem tudom. De most is menstruáció után vagyok és fájnak a melleim.

Jöhet hideg, meleg, az is hogy hülye vagyok, idióta, stb. De nagyon nagyon félek, sohasem éreztem ilyeneket eddig. Nagyon nem szeretnél gyereket. Még egy jó ideig nem is fogok nemi életet élni emiatt, mert akkor aztán tényleg bekattanok.

Szerintetek van lehetőség kigyógyulni egyedül, vagy mindenképp keressek fel egy szakembert? Köszönöm ha válaszolsz 😊



2019. szept. 4. 08:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Mondcsak, te virág vagy, aki képes beporozni saját magát??


Iróniát félre téve. Menj el pszichológushoz, őszintén olyan alaptalan a félelme. Terhes akkor lehetsz, ha a férfivel szexeltel. Amikor a hím vessző a nőstény hüvelybe hatol, a himvesszobol spermiumok lovellnek beléd. Atyaeg.

2019. szept. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de en is azon akadtam fent, h te azt hiszed, h az onkielegitestol teherbe lehet esni?!

Vegulis mar szeplotlen fogantatas is volt a tortenelemben, lehet te leszel a kovetkezo antikrisztus anyja! :D

2019. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha jártál biológia órára tudod ,hogy képtelenség amitől tartasz. Kell az a pszichológus.
2019. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

A mentális betegségek kategóriában kellene feltenned. Nem bántásként mondom, de itt sokan a legapróbb részletekig tisztában vannak mindennel, vagy annyira vágynak babára, hogy hülyének titulálnak miatta.

Ráadásul te magad is tudod, hogy amit érzel, annak semmi köze a terhességhez. A szorongásod annyira erős, hogy ilyenkor az agyad képes tüneteket produkálni a testedben és aztán ezek tovább erősítik a félelmet. Ez egy öngerjesztő folyamat, miközben te is tudod, hogy így nem lehet teherbe esni. Nemcsak kicsi az esélye, hanem nincsen.


Első körben pszichológust javasolnék. Olyat, aki nem akar mindenképpen maga kezelni és beszedni utánad a pénzt, hanem fel tudja mérni, hogy mennyire súlyos az állapotod és szükség esetén továbbküld pszichiáterhez.


Nem tudom, hány éves vagy, de külföldön végeznek művi meddővé tételt, vagyis a petevezetéket elkötik. Nem ajánlom, hogy ezzel kezdd, de ha a kezelések után, szorongás nélkül, tiszta fejjel is úgy gondolod, hogy jó ötlet, akkor jó ha tudod, hogy van ilyen lehetőség.

2019. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint akkor irány a pszichológus
2019. szept. 4. 09:04
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Szakember, és neked inkább pszichiáter kellene.
2019. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Csináltass vérből HCG szint mérést, az talán megnyugtat. Olyan előfordulhat nagyon-nagyon ritkán, hogy a vizeletben nem választódik ki(ebbe menekülhetsz, így gondolom kattognál rajta tovább), de vérből 1000%-ra kimutatják.

Egyébként valóban nem ártana egy pszichológus felkeresése.

2019. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Igen! Utoljára 4-5 évesen féltem ettől, miután "megcsókoltak", de miután anyukám megnyugtatott elengedtem a témát.
2019. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem sikerül ezen túllépnem valahogy
2019. szept. 4. 10:02
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy orvost javasoljak, vagy egy kisiskolásoknak szánt bioszkönyvet. Most komolyan, hogy lennél már terhes attól, hogy önkielégítettél? Az meg hogy kádban, pláne nem tudom hogy jön ide.
2019. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!