Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

az utóbbi pár hónapban nagyon gyakran, szinte minden nap ilyen furcsa látásom van. annyira idegen, hogy nem tudom leírni, nem tudom elmagyarázni. olyan, mintha idegennek látnám a világot, mintha éppen most ébredtem volna fel és így “rájövök” hogy élek. tényleg nagyon furcsa. nincsen semmi emlékezetkiesésem, ilyenkor mindig elmondom magamban, hogy hol vagyok mi történik velem. van, hogy kb egész nap így látok, szerintem azért mert ezen stresszelek reggeltől estig. az iskolában is ez van. úgy érzem, kezdek megőrülni tőle, olyan mintha csak velem történne ilyen. néha pánikrohamot is kapot tőle.

valakinek volt hasonló problémája?

kérem, segítsetek nekem, mit kéne ezzel csinálni? tudom, a legjobb az lenne ha elmennék orvoshoz, de félek, csak kiröhögnének. nem kérek goromba megjegyzéseket, tudom hogy ez nem a legjobb módja, annak hogy segítséget kérjek.



#furcsa látás #idegenség érzete
2019. szept. 6. 20:54
 1/4 BrettShaw ***** válasza:
Nem fognak kiröhögni, nem csak veled történik ilyen. Derealizációnak hívják ezt a jelenséget, lehet pszichés vagy neurológiai oka is (pl. epilepszia).
2019. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem ad okot gúnyolódásra, szóval aki ilyet tenne, azzal ne foglalkozz.

Orvos kell, mégpedig mindenképp!


Viszont meg kell, hogy nyugtassalak, egyáltalán nem vagy egyedül. Többször is éreztem már ilyet.

De engem szakorvosok kezelnek, szervi problémám is van.


Nem fog kinevetni az orvos!

2019. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm mindkettőtöknek a normális, intelligens válaszokat, tényleg. örülök, hogy másnak is van hasonló problémája. ez most lehet furcsán hangzik, de már ezzel is sokat segítettetek.
2019. szept. 6. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt is megértem.

3évig szenvedtem és nem tudták mi bajom van, egy idő után már annak is örültem volna, ha tudok valakivel beszélni, akinek olyan baja van, mint nekem.

Csak nekem erre szinte esélyem sem volt.


Viszont ilyen tünetet sok minden okozhat, még egy súlyosabb szorongás is, de akár gyógyszer mellékhatás is, talán olyan amire nem is gondolnál pl allergia elleni gyógyszer. Lehet szervi oka is. Azok közül sem kell egyből a legrosszabbra gondolni, úgy tudom egyes ásványi anyagok és vitaminok hiánya is okozhat ilyet. És hiányos állapot akár felszivodási zavartól is lehet.

Sok oka lehet és egyáltalán nem biztos hogy drámai a helyzet.


Tanácsként mondom, hogy neurologián kezdjék, vagy olyan pszichiáternél, aki neurologus is, mert elméletben protokoll lenne kivizsgálni okozhatja e szervi probléma, de a gyakorlatban én azt tapasztaltam, hogy ezt sok pszichiáter elmulasztja.

Pl attól hogy 15dologrol kért vérvételre és az nem mutat semmit, még akarmi is lehet. Szóval ne hagyd magad "becsapni", mert akkor csak egy újabb fejezet leszel a gyogyszer függök tömkelege között. :(

2019. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!