Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már az anorexia előszobája...

Ez már az anorexia előszobája vagy más?

Figyelt kérdés

Tehát, 20 múltam, fogynom kellene jó sok kilót. Emiatt az emberek megszólnak.

Van, aki azt mondja, hogy hagyjam ki a reggelit, vagy hagyjam ki munka előtt (fizikai munka természetesen) az ebédet, mert rámférne. Mint ahogy az is rámférne, hogy egy nap nem eszek semmit se.(volt már ilyesféle piszkálós tanács is) Megszólnak, amiért nekem reggelivel kezdődik a nap.

Mások elvennék előlem a nasit, amit ÉHSÉG miatt veszek magamhoz, mert normálisan nem lehet enni.(munkahelyen)


Úgy gondolom, nekem napi 3 db tojással kellene beérnem. vagy esetleg 1 db paprikával, 2 db ubival.

Mindez mellett úgy érzem olykor, hogy nem érdemlem meg az evést, hiszen fogynom kell.

Persze mondják, hogy hatszor egyek keveset, de nekem ez tarthatatlan. Nyilván munkahelyen nem ehetek 2-3szor, csak egyszer vagy annyiszor se (új munkahelyen "akkor van szüneted, ha leváltanak" féle szünet van) tehát nekem tarthatatlan az, hogy 5-6-7szer egyek egy nap.

Csokiról, úgy mint, kitkat,bounty,leszoktam,hisz pénzbe kerülnek és nem rendes kaják, amik telítik a gyomrot.

Van, hogy semmi kedvem enni,de éhség miatt eszek. Érdekel az a kérdés, hogy a korgó gyomrot hogyan lehet elhallgattatni, a vizen, teán és társain kivűl.(Az ezt feltevő embereket le szokták hurrogni.)


2019. szept. 6. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Milyen beosztásban dolgozol pontosan? Ahhoz kéne igazítani. Bármilyen nehézkesek is a körülmények, a tervezés mindig segít (a nem tervezéshez, hanem az ad-hoc megoldásokhoz képest, persze bizonyos korlátokat nem lehet átlépni).


Hány kiló vagy, hány centi és mióta vagy túlsúlyos? Diagnosztizált anyagcserebetegséged van? Esetleg voltál már orvosnál, és az derült ki, hogy nincs gond (a túlsúlyon kívül)?


Aki megszól, azt zavard el. Nem igaz, hogy 3 db tojással kéne beérned egy nap, vagy pár darab zöldséggel. Sőt, ha nagy a súlyod, akkor lehet, hogy még a fogyáshoz is többet kell enned, mint egy veled egymagas egészséges embernek a súlytartáshoz. Idióták sajnos mindenhol vannak, és nem a testsúlyodtól, hanem a lelki felkészültségedtől függ, hogy képesek-e depresszióba, lelki betegségbe lökni téged.


De ettől még tényleg nem ideális, hogy nem eszel, éhes vagy, ezért nassolás, édesség a vége. Magaddal szúrsz ki. Ha előre tervezel, az segít megelőzni az ilyen helyzeteket. Az instant megvehető és instant elfogyasztható ételek, mint a péksütemények és a csokik nehezítik a fogyást (nem csak a kalóriatartalmuk, hanem a hormonrendszeredre gyakorolt hatásuk miatt is).

2019. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
javítás: a nem tervezéshez, az ad-hoc megoldásokhoz képest javít a tervezés
2019. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Nem, az anorexia pont az ellentét, amikor valaki már kórosan sovány, de még mindig hibás a testképe és tovább akar fogyni.

A fő problémád, hogy nem kiegyensúlyozott az étkezésed. Tervezd meg előre mit fogsz enni, számold a kalóriákat! Nem kell 3 db tojásra, 1 paprikára levinned a napi mennyiséget mert úgysem fogod, nem lehet tartani - utána meg kétszer annyit viszel be mint kellene, azt meg a szervezted "gonosz" módon jól azonnal hasznosítja is.

A legrosszabb a rendszertelen étkezés, a szervezeted nem tudja mikor jön az újabb adag, nincs kiegyensúlyozott emésztési ciklusod ezért amit beviszel abból megpróbálja az utolsó kcal-t is kisajtolni és jól elraktározza.

Az sem árthat persze, ha mozogsz egy kicsit (bár ha nehéz fizikai munkát végzel ezzel nincs gond, csak figyelj az étkezésre).

2019. szept. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!