Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magamat visszem rosszba,...

Magamat visszem rosszba, szorongok az egésztől. Valakinek valami ötlete hogy hogy tudnék ebből ki jönni?

Figyelt kérdés

Helló most ki írom a "problémánat" és kérdezem ki volt már így.. Szóval már elég régóta szédülök ha sokáig ülök vagy a suliban vagy ha vagyunk rokonoknál ezzel idáig nagyon probléma nem volt fel álltam sétáltam elmúlt. Tegnap előtt rosszabbodott, el kezdtem le zsibbadni kezem lábam, meg szédülés és el kellett mennünk este az ügyetre ott meg állapították hogy még ilyedtem hogy mi fog velem történni, kicsit be pánikoltam, kevés a vernyomasom kaptam vitaminos szurit stb. Tegnap voltam reggel sz orvosomnál kaptam igazolás erre a hétre, vér vételre kell mennem, tegnap itthon is voltam, de úgy döntöttem ma bemegyek "mi bajom lehetne" és összesen ki bírtam 2 órát, szedultem, kisebb pánik rohan jött rám, mert nem akartam ugyan azt át élni mint az este történt velem) rossz emlék rossz erzesekkel.. Nem is beszélve a folytonos rossz hangulatról ami egész nap kísért miatta. Félek suliba menni megint hogy ujbol szedulni fogok, a kávé segít valamennyit a szédülésben a mostani tapasztalatom szerint. Az a kérdésem hogy valaki esetleg járt már így? Hogyan küzdötte le hogy ne pabikoljon be? Valami ötlet hogy ne beszéljem be magamnak, hogy minden féle bajom VAN? A családomban anyukám is ilyen szédülös volt ő is ilyen korban.

18/L



2019. szept. 7. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 éves koromban ugyanez volt, én is ilyen tünetekkel mentem be a sürgősségire miután el kellett jönnöm suliból mert olyan rosszul voltam. Vérvétel, szív ultrahang, stb, stb, nem találtak semmit, de én meg nem lettem jobban hetekig. Apám persze utána nem hagyott békén mert biztos drogoztam és az elvonási tünetek miatt vagyok rosszul. AZ inkább csak rontott a helyzeten mint segített, főleg, hogy soha nem nyúltam drogokhoz se előtte se azóta.


Aztán nem sokkal utána kiderült, hogy pánikbetegség. Hasonló tüneteket produkál mint mondjuk egy szívroham a mellkasban lévő izmok összehúzódása miatt meg hát ugye gyors szívdobogás az ijedtség miatt. Hát igazándiból az ötletem arra, hogy ne beszéld be magadnak azt, hogy mindenféle bajod van az az, hogy győződj meg róla. Vizsgáltasd ki magad tetőtől talpig és ha baj van akkor kiderül. Ha pedig nem találnak semmit de a tünetek ugyanígy fennállnak akkor érdemes elmenni egy pszichológushoz.


26/F

2019. szept. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem fajult odáig, hogy orvoshoz kellett volna mennem, de kisebb pánikrohamaim voltak 16 évesen. Nekem a friss levegő és a légzésszámlálás segített. Szépen lassan veszed a levegőt és közben számolod. Eközben csak erre figyelsz, nem másra, így lenyugodsz. Plusz időben sikerült fejben elhatároznom, hogy nem akarok több ilyen rohamot, nem akarok pánikbeteg lenni. Lehet, hogy ez most neked lehetetlennek hangzik, de ennyi volt az egész :) Fejben dől el minden, ne hagyd magad! :)
2019. szept. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valakinek az is segít, ha vizet iszik olyankor. Na nekem ez csak rontott rajta. Ki kell tapasztalnod, hogy neked mi segít.
2019. szept. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobbulast! Az a lenyeg, h elhidd, h ez csak az agyad jateka. Vmivel tereld el a figyelmedet, pl. csípd meg magad, de csak kicsit es arra az erzesre figyelj!
2019. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ❤️❤️
2019. szept. 7. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is menj végig a vizsgálatok útján, hogy ki lehessen zárni a szervi okokat - ezt nem egy sima ügyeleti sürgősségi ellátáson fogják tudni megmondani.

Utána jön a 2. fázis... (de nem írom le, először az első pontot csináld meg).

2019. szept. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!