Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Miért történik...

Mit tehetnék? Miért történik ez velem? Lehetséges, hogy mentálisan nem vagyok jól?

Figyelt kérdés
Sok ember bántott már életem során, de az elmúlt egy évben egyszerre többen is ellenem fordultak és akkor sokszor öngyilkos akartam lenni. A mosdóba bújtam el, hogy kisírhassam magam. Azonban ezután már máshogy kezdtem el reagálni a negatív visszajelzésekre. Haragot, dühöt, gyűlöletet éreztem, sokszor tettem kárt magamba ha valaki feldühített, mert csak így tudtam levezetni a stresszt. Ha a kutyám ugrál és annak ellenére, hogy rászólok nem hagyja abba az ugrálást akkor erős késztetést érzek arra, hogy bántsam, ugyanez van az emberekkel is, de még sose bántottam se állatot, se más embert. Régen mindig segítettem anyának ha valamivel nem boldogult, de most inkább csak végignézem ahogy szenved és dühöng. Teljesen ellentéte vagyok a régi énemnek, volt már olyan is, hogy amikor nem sikerült valami bevettem egy ismeretlen gyógyszert, mert utáltam magamat, de még sose próbálkoztam az öngyilkossággal, csak szenvedni akarok néha.
2019. szept. 7. 21:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Félek, hogy rosszabb lesz a helyzet és másba is kárt fogok tenni. Egyszer amikor erőből ütöttem a szekrényt anyám azt mondta, hogy őrült vagyok, de nem foglalkozott velem. Mindenki leszar ez az igazság.
2019. szept. 7. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne ellátogatnod egy pszichológushoz, a saját és a körülötted élők érdekében is.
2019. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De mi valtotta ki konkretan ezt nalad? Am tenyleg erdemes lenne segitseget kerned, meg mielott bantasz vkit, mert akk aztan sirhatnal.
2019. szept. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a történeted.


Nyilván diagnózist nem adhatok ki, de nekem ez borderline-nak tűnik. (Engem azzal diagnosztizáltak.)


Előbb-utóbb eleged van a sok sz*rból, és akkor már a legkisebb kellemetlenségre is óriási indulattal reagálsz.

2019. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen látogass meg egy pszichológust, mert a problémák maguktól nem fognak megszűnni és egyedül nem biztos, hogy le fogod tudni győzni őket. Így szeretnél élni, tovább szenvedni? Irány egy jó szakember aki majd segít neked más út nincs.
2019. szept. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!