Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit csináljak? Váltsak...

Most mit csináljak? Váltsak sulit vagy adjak még egy esélyt ennek a sulinak?

Figyelt kérdés

Szóval én idén felvételiztem. Nagyon sok sulit bejelöltem De ebből egy suli volt az álom suliba ahova igazán akartam menni. Rengeteget küzdöttem hogy bejussak oda és végül sikerült is. Viszont az utóbbi Időben lehet hogy megbántam hogy idejöttem. Két hete jöttem haza gólyatáborból ahol nem éreztem jól magam lelkileg. Elvoltam az osztálytársakkal meg minden. Nem bántottak és nem közösítettek ki meg semmi de mégsem éreztem jól magam. Szóval tényleg mindenkivel Elvoltam meg mindenki kedves volt de valahogy mindig hiányoztak a régi barátaim. Nos Lassan két hete járok már abba suliba és még jobban megbántam hogy idejöttem. Összevont osztály vagyunk és sajnos még mindig érződik, hogy ki “régi” diák és ki “új” diák. A régiek nem jönnek oda az újakhoz beszélgetni / barátkozni. De ezzel még nem is lenne akkora baj hogyha jól érezni magam az új diákokkal. Nem arról van szó, hogy bántanak vagy stb. egyszerűen nem az én világom ők. Elvagyok vagyok meg minden de mégsem érzem azt hogy olyan jó barátok lennénk. Nagyon hiányzik a régi sulim és a régi barátaim. Minden egyes nap amikor a suliban vagyok azon gondolkodom hogy át kéne mennem abba suliba amit szintén megjelöltem másodiknak. Csak hát nem garantált hogy ott jól fogom érezni magam. Mindig azt mondom magamnak hogy ez még csak a második hét de nem érzem azt hogy a dolgok változni fognak és én nem vagyok képes ebben az iskolában még egy évet kihúzni. Nos ennyi lenne a sztori. Szóval a kérdésem az, hogy váltsak-e sulit vagy adjak még egy esélyt vagy mi legyen?


15/L



2019. szept. 9. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs rá garancia hogy ott jobban fogod érezni magad. A gólyatáborban én sem éreztem jól magam és úgy igazán egyik osztálytársammal sem voltam barátságban, mégis szívesen gondolok vissza azokra az évekre amiket velük töltöttem. Adj még időt magadnak legalább a félévig. Ha nem bántanak téged akkor nem lehet az olyan rossz osztály.
2019. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel csinald vegig. En is igy vagyok a szuneteket egyedul toltom, egyedul ulok .. azzal vigasztalom magam hogy tanulni jottem nem haverkodni. A tanarok a spanjaim :D 18/L
2019. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az volt a legjobb, hogy az új suliba nem jöttek a régi osztály társak. Első nap lettek barátaim, pedig tök zárkózott vagyok. Két hét még semmi, szokjad még kicsit.
2019. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz.(mondta a kezdő tolvaj is, mikor cipelte a kovácsüllőt)

A többit te is leírtad. Én maradnék.

2019. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
18:15 na most oké, hogy elsősorban tanulni mész de hogy lehet négy évet úgy végigcsinálni, hogy emberekkel vagy korulveve de nem szolsz senkihez? Meg azt mondjak hogy a gimis evek a legjobbak. Szoval a lenyeg hogy en nem tudnam ezt a negy evet baratok nelkul vegigcsinalni es a problema ez.
2019. szept. 10. 06:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Na de senki nem úgy kezdi az iskolát hogy rögtön vannak barátai de ha ennyire nem érzed jól magad akkor próbálj meg átiratkozni. Már ha egyáltalán van rá lehetőséged.
2019. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Adj még esélyt a sulinak és magadnak, és csináld végig ezt az évet. Nagyon korán van az ilyen döntésekhez, még annyi minden változhat, és nem tuti, hogy a másik suli jobb lesz. De akkor erre az évre felejtsd is el, hogy te át akarsz menni, mert ha mindig ez motoszkál a fejedben, ahányszor nem érzed jól magad, akkor nehezebb arra koncentrálni, hogy a mostani sulidban nyitott legyél és barátokat szerezz.
2019. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!