Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogyan álljak...

Mit tegyek? Hogyan álljak egyedül talpra egyéni terápia hirtelen lezárása után?

Figyelt kérdés

Kb. 4 évig jártam pszichoterápiára magánpszichológushoz. Persze, voltak benne megszakítások, szünetek, így nem teljes 4 évről van szó.


A napokban közölte velem a magánpszichológusom, hogy ő azt érzi, már nincs értelme tovább együtt dolgoznunk, mert nincs előrelépés - csak kéthetente vagy havonta találkozáskor elmondom, mi van velem és annyi- és ő már nem tud tovább segíteni.

Ez a bejelentése engem derült égből villámcsapásként ért.

Benne megbíztam, sokat segített az, hogy elmondhattam neki a helyzeteket, amikbe belekerülök és azokat, amelyek nehezek voltak, átbeszéltük. Így tudtam élni a mindennapjaimat.

Most a senki földjén érzem magam, egyedül.

Ezt még az is tetőzi, hogy már nem akarok másik pszichológushoz se menni, mert nagyot csalódtam, úgy érzem, hirtelen magamra hagyott. Nem volt úgymond, átmeneti időszak, leválás, vagy hogy nevezhetném másképp.


Most magamba vagyok zuhanva, félek. Úgy érzem, magamra hagyott szakemberi segítség szempontjából.


Hogy álljak talpra egyedül? Ne tanácsoljátok, hogy keressek másik pszichológust, mert nekem most az nem megy.


Ha lett volna átmeneti időszak, könnyebben viseltem volna. De így hirtelen... soknak érzem. Ugyanakkor már nem bízom benne annyira, hogy ezt elmondjam neki, sőt.


Mit tegyek? Hogyan tovább?


35/N



2019. szept. 11. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Találd ki mit akarsz.

Használd az agykontrollt.

Hasznosítsd azt amit tanultál a pszichológusok.

2019. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég sokáig jártál. Muszály lezárni valamikor. Szerintem mindenki a senkiföldjén érzi magát, ha lezárul a terápia.
2019. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elnézést, muszáj helyesen írva.
2019. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, szívesen meghallgatlak es adok tanacsot, ami tőlem tellik. :-) Jobbulást!
2019. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szükséged lenne egy társra, aki átveszi ezt a "segítő" szerepet az életedben. Emlékszem, pont abbahagytam én is a pszichoterápiát, amikor megismerkedtem a párommal. Olyan jó érzés volt, mikor újra volt valaki, aki foglalkozzon a lelkemmel. Nekem egyedül nem megy az élet, döntéseket sem tudok hozni és kell valaki, aki állandó pozitív megerősítést ad.


4 év hosszú idő volt, érthető hogy most furán érzed magad, de nem lesz állandó ez az érzés.

2019. szept. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!