Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy még mindig nem...

Normális hogy még mindig nem sikerült feldolgoznom a gyászt?

Figyelt kérdés

4 éve meghalt a nagymamám akivel nagyon közel álltunk egymáshoz. És azóta ha eszembe jut nagyon elszorul a szívem, megpróbálom visszatartani de sokszor nem sikerül és sírva fakadok. A múltkor vettem egy gyönyörű padlizsán színű ruhát de képtelen vagyok felvenni mert azonnal rámjön a sírógörcs mert ez volt a kedvenc színe. Vagy amikor eszembe jut hogy nem fogom már neki bemutatni a barátomat soha. Nem kérdezhetem meg soha tőle hogy ő milyen volt fiatalkorában, milyen fiúk tetszettek neki stb...nem beszélgethetek vele soha többet úgy mint egy barátnővel mint régen. 4 év sok idő, ennyi idő alatt már túl kellett volna lépnem ezen de egyszerűen nem tudom megszokni. Mit csináljak hogy el tudjam engedni? Hogy amikor rágondolok akkor ne iszonyatos bánatot érezzek hanem boldogságot hogy ismerhettem?

Lehet hogy beszélnem kéne valakivel, de a családom se beszél róla soha. Mit tegyek?

18/l



2018. szept. 23. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Igen, szerintem segítene, ha tudnál erről beszélni valakivel.
2018. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zsozsóka0926 válasza:
Ne tartsd vissza a sírást.Nem teszel jót magaddal ha visszafojtod az erzelmeidet.Sírd ki magad,attól jobban fogod érezni magad.Szerintem beszélj egy pszichológussal.Beszélgess a családdal a nagymamádról,meséljetek régi történeteket róla.Biztos nem csak neked hiányzik a családból.Együtt könnyebb túllépni a gyászon.
2018. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!