Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizació/derealizáció...

Deperszonalizació/derealizáció következményei?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Életem legstresszesebb és legszorongóbb fél évén vagyok túl a hipochondriám miatt. Folyton rettegtem valami betegségtől. Eljuttam a deperszonalizációig és azóta mindent furán érzékelek, van egy olyan érzésem, hogy akármikor megőrülhetek vagy valami. Folyton ez kattog a fejemben mi az értelme ennek az egésznek, miért vagyunk itt? Teljesen nem álomszerü az egész ahogy a legtöbb ebben szenvedőnek, meg nem is gátol a mindennapokban szóval szociálisan ugyan olyan maradtam, nevetünk a haverokkal napiszinten meg minden. Csak azóta kicsit furcsa minden amióta hallottam erről. Az is lehet csak bemesélem mert az iskolapszichológus aztmondta, hogy vannak olyan emberek akik ha elolvasnak valamit az interneten elég könnyen beképzelhetik maguknak.. Nekem erre a hipochondriám pont alkalmas.Azt szeretném kérdezni, ha esetleg nem csak beképzelném, hanem tényleg ebben vagyok milyen következményei lehetnek? Valóban megőrülök és szanatóriumban tölthetem le a hátralévő életem? Lehet a rettentő sok szorongás is közrejátszik ebben. Ezt a pszichológusommal átbeszélem jövőhéten alaposabban is de addig pár tapasztalatot ill. tanácsot meghallgatnék. Előre is köszönöm!

17 F



2019. jan. 15. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt, hogy társul mellé egy masszív pesszimizmus is. Pl. Ha valami eseményről van szó ami nyáron van tegyük fel egy fesztivál, azon nyomba az jut eszembe, hogy mind1 úgyis mert arra megőrülök meg ilyenek. Szóval 1 szó mint 100 nagyon parázok a bekattanástól. Remélem nem következik be..
2019. jan. 15. 21:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod sem lesz, a deperszonalizáció (DP) a szorongástól van. Ha elmúlik a szorongás, akkor a DP is elmúlik. Tudom, nekem is volt. És most kapaszkodjál meg! A DP PONT a megőrüléstől véd meg. Pontosabban az agy védi meg magát a súlyosabb károktól úgy, hogy elhatárolódik a szorongástól, stressztől. Azaz akkor nagyobb eséllyel bolondulnál meg, ha NEM lenne DP-d.
2019. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van és nagyon rossz érzés! És nagyon féltem én is, hogy megőrülök! Van, hogy erősebben jelentkezik, van, hogy elviselhető. Aztán van, hogy x ideig nyoma sincs, aztàn újra beköszönt. 😕 Sokszor mintha idegenkènt szemlélném a világot, a családtagjaimat, saját magamat. Nàlam az alakult ki, hogy fèlek egyedül lenni, vagynagyonb boltba bemenni egyedül. Menekülési kényszer jön ràm és pánikrohamom lesz. 🥺 A pszihológus biztosam fog tudni segíteni. Én még csak a második alkalomnál tartok, aztán van még hátra vagy 8-9. Remélem teljesen kijavulok mert minden napomat megkeseríti.
2019. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnálom neked addig fajult. Bárcsak ne olvastam volna a neten ezután mert csak azóta van ez a szar. Remémelem mielőbb elmúlik. Kitartást neked is! :D
2019. jan. 16. 20:33
 5/5 anonim válasza:
Nem fogsz megőrülni, tapasztalat.
2019. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!