Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes más...

Szerintetek érdemes más pszichológust keresnem?

Figyelt kérdés
Életbe vágóan fontos témával fordultam pszichológushoz, konkrétan anyám tönkreteszi a családot, de olyan szinten, hogy nem tudom, meddig bírom még ép ésszel. Rég nem otthon lakok már, de tudom, hogy amióta beteg lett, azóta apámat állandóan bántalmazza és nyomorítja, ahogy elég beszélnem vele pár percet a telefonon, olyan szinten ki tudok készülni, hogy pánikrohamok törnek rám, még másnap is sokkban vagyok . Voltam ezzel pszichológusnál, aki egyetért a kapcsolat teljes megszakításával, viszont úgy éreztem, nemigen érzi át a helyzetet, mert csodálkozó fejeket vágott (nem hiszem, hogy most hallott volna először ilyesmiről), plusz úgy kezelte az egész helyzetet, mintha csak egy szomszédról lett volna szó. Ami pedig rendkívül zavart, hogy sokat nézte az órát beszélgetés közben. Súlyos pénzért jártam nála magánban, szóval azért ettől jóval többre számítottam. Nemsokára kellene megint mennem hozzá, de sok értelmét nem látom, úgy, hogy át se tudja érezni a problémát, untatni meg nem akarok senkit, pláne egy kész vagyonért. Szerintetek is érdemes lenne mást keresnem? Fontolgatom, hogy talán még egy esélyt adjak neki, de ha akkor is ilyen lesz, akkor tényleg hagyom.

2019. szept. 17. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Lehet hogy a pszichológus azért vágott csodálkozó fejeket, mert te olyat érzel világvégének ami nagyon nem az?
2019. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd.

Én egy olyan emberhez mentem, aki távolról nagyon szimpatikus volt, több írását is olvastam. Élőben elég nagy csalódás volt, végig ilyen felvett műmosolyt alkalmazott, ő fel is vette a telefont, amikor hívták, illetve saját élményeiről mesélt vagy 20 percig valaminek kapcsán.

Kétszer voltam, aztán megírtam neki, hogy nem megyek többet, azt is, hogy miért.

Ugyanolyan rokonszenvesen válaszolt, ahogy írni is szokott - én pedig kerestem mást.

2019. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Trollok kíméljenek, éld ki magad máshol! Annyira csak én érzem annak, hogy van olyan családtagom, aki már öngyilkosságot fontolgat anyám miatt... Nem, nem azért vágott pofákat, tuti, nem most hall először ilyenekről...


Kettes! Köszönöm a kedves választ! Igen, nagy csalódás az ilyen sajnos. Erről a szakemberről is áradoztak a neten, de így utólag azt mondom, túlértékelt.

2019. szept. 17. 12:06
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menj máshoz! Én is voltam hasonló helyzetben, és a végén nagyon megbántam hogy nem váltottam akkor, mikor először gondoltam rá, hiszen így kidobáltam a pénzt az ablakon.

Nehéz kifogni egy jó pszichológust, mert a legtöbben az önbizalomhiányt meg ezeket nagyon jól tudják kezelni, de egy összetettebb probléma hallatán meg csak pislognak, mint hal a szatyorban.

2019. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

Materialistaként is úgy gondolom, hogy nők többségének már az önmagában gyógyszer lelki bajra, ha empatikusan meghallgatják őket, pár jó tanácsot adva, tök mindegy hogy ez párjuk, barátnő, pap/lelkész vagy pszichológus/pszichiáter.


A pszichológus ennek egyértelműen nem tesz eleget, ha közben nem érzed rajta, hogy empatikus, az óra bámulás meg egyenesen tiszteletlenség. Ha HR-es lenne állásinterjún és a pályázó nézegetné az óráját, akkor ő ezért tutira kirostálná.


41F

2019. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tapasztaltam, hogy adott szituban konkrét segítséget nemigen tudnak adni. Általánosságban segítenek az olyan problémákon, mint önbizalomhiány, szorongás, stb., de amikor akut vészhelyzetben vagy, akkor nagyon nem ködös, elvont kérdésekre van az embernek szüksége, amik sok esetben nem is segítenek az adott problémán. Szeretem a pszichológiát, hiszek is benne, az önismeretet is fontosnak tartottam mindig, de egy ennyire akut helyzetben tényleg konkrétabb segítség kell.
2019. szept. 17. 12:21
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
Pszichológustól ne legyenek túl nagy elvárásaid, mert ők csak bölcsészek, nem pedig emberi elmére specializált szakorvosok.
2019. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tud, és nem is várható el olyan formában, hogy majd ő megoldja a családotok problémáit. Ez lehetetlen.

De ahogy írod adott tanácsot, hogy szakítsd meg a kapcsolatot, és te is ezt szeretnéd. Meghallgatott, megerősített abban, amit kigondoltál. Mást nem nagyon tud tenni.

Viszont kipróbálhatsz egy másikat, hogy ő milyen. Mást ő sem tud tenni. De talán szimpatikusabb lesz, mint a mostani.

2019. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ötös igen, tökéletesen megfogalmaztad! Korábban volt, hogy "csak" lelkigondozónál és mentálhigiénés szakembernél jártam, és tízszer nagyobb segítséget nyújtottak! Ha ennyi pénzért is megdöbbentően sokat nézte az órát, akkor mi lenne, ha tb alapon mennének hozzá az emberek? A beszélgetés vége felé nem túlzok, kb. 1-2 percenként bámulta az órát!
2019. szept. 17. 12:31
 10/22 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem tudja megoldani, de legalább ne vágjon képeket (alapból utálom a mindenre pofavágó stílust), és ne az órát bámulja percenként egy valag pénzért! A legnagyobb fokú tiszteletlenség, akkor mondja azt, hogy nem szeretne több pácienst fogadni, nem kell mindenkit elvállalnia, én aztán nem erőltetem rá magamat senkire!
2019. szept. 17. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!