Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találok olyan szakembert,...

Hol találok olyan szakembert, aki segíthetne rajtam?

Figyelt kérdés
Mind lelki, mind fizikai téren vannak problémáim. A fizikaiak egytől egyig valszeg a lelkiek kivetülései. Valahogy olyan, mintha nem én élném az életem, nincs semmiben örömöm, folyamatosan szégyenérzetem van, aszerint hozok döntéseket, hogy mások mit mondanak, mindezt úgy, hogy már felnőtt vagyok. El vagyok akadva mindennel. Analitikus terápia nem segített. Arra van szükségem, hogy megértsem, mi miért történt a múltamban, mi miért történik most és visszajelzést kapjak magamról és magamra tudjak találni. Meg tudom fizetni a szakembert, de nagyon fontos lenne, hogy olyan legyen, aki ért ezekhez. Tud valaki konkrétat javasolni?
2019. szept. 21. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsit off: Mi volt a gond az analitikus terápiával?
2019. szept. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lassú és drága. És nem tudom, hogy hat-e egyáltalán. Nincs benne rendszer, nem érzem, hogy egyről a kettőre, kettőről a háromra jutnék. Nekem kéne az, hogy szisztematikusan tárjuk fel, hogy mi miért történik velem, miért úgy reagálok helyzetekre, ahogy. Pl. szerintem több betekintést nyújtana, ha az lenne a feladat, hogy szedjem össze azokat a helyzeteket, amik az elmúlt időszakban felzaklattak, vagy ahol nagyon erős félelem töltött el, és vizsgáljuk meg, hogy milyen gondolatok voltak akkor bennem. Vagy pl. pontozzam egy héten keresztül, hogy mikor hogy érzem magam órára lebontva, és vizsgáljuk meg, hogy milyen esemény milyen érzést vált ki. Vagy mondassa el velem egy olyan élményemet, ami szerintem traumatizáló volt, és nézzük meg, hogy milyen szereplők voltak, min mentem át, stb. Vagy írjuk fel, hogy milyen lenne egy ideális alternatív múlt számomra. Mit tudom én. Ezeket most csak kapásból írtam, de igazából ezekbe mind nem mentünk bele, mert az egész analitikus terápia olyan, mintha egy random párbeszéd lenne olyan dolgokról, amik éppen ott foglalkoztatnak. Csakhogy ez szerintem engem sehova nem visz, mert az, hogy éppen mi foglalkoztat, az esetleges, és nem jutunk el általa azokhoz a kulcsdolgokhoz, amik a múltban egy rossz pályára állítottak. Nem értem, miért nem úgy kezdődik egy ilyen, hogy "írd le azt a 10 momentumot eddigi életedből, ami szerinted a legnagyobb mértékben hatott a fejlődésedre", vagy ilyesmi. Semmi ilyen nincs, csak ülünk és beszélgetünk, szinte mint egy haverral. És ez megy hétről hétre.
2019. szept. 23. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert én is arra járok, meglepő, mennyire másként látjuk. De ez így van rendjén :)


Szerintem ezeket mondd el a csoportvezetődnek, és kérd meg, hogy ajánljon valakit egyenire, vagy esetleg járj hozzá, ha azt lehet.

2019. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nincs csoportvezetőm. Egyénire jártam valakihez analízisre. Csoportba sosem jártam.


Miért, szerinted nincs igazam az egyénivel kapcsolatban? Neked mit adott az analízis?

2019. szept. 26. 01:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Családban élsz? Ha igen, milyen a családi légkör otthon? Ha egyedül, akkor tanulsz vagy dolgozol?


Jársz-e valamilyen gyülekezeti közösségbe/felekezetbe? Gyakorolsz-e valamilyen vallást?


(Ilyen helyeken többféle típusú, komplex mentálhigiénés segítségből is lehet válogatni...)


Ui: elakadt gyászfolyamatra tippelek. Történt-e valamilyen veszteségélmény amely az izomzatod erőteljesebb kötöttségét okozhatta tetőtől-talpig?

2019. szept. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Családban élek. Családi légkör leginkább semmilyen, senki nem figyel a másikra. Nem véletlen, hogy ide írok ki kérdéseket, itthon nincs ezeket kivel megbeszélni. Soha, semmilyen közös programunk nincs.


Nem vagyok vallásos. Tisztelem a kereszténységet, de hinni sosem tudtam.


Az izomzatom kötöttsége? Érdekes, amit írsz. Egy olyan problémával küzdök, ami talán izomi eredetű, és akárhány szakemberhez megyek el, senki nem tud mit kezdeni vele, nekem pedig mindennapos fájdalmat okoz. Leírni ide nem akarom, mert elég jellegzetes, privátban elmondhatom, ha érdekel. Gyászélmény van, ha a szó átvitt értelmét veszem, nem egy szerettem halála, hanem más történt.

2019. szept. 26. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Több dolgot is adott:


1. Egy olyan közösséget, ahol nem érzem magam egyedül a betegségemmel. A személyiségzavar engem eléggé elmagányosìtott, aki nincs benne, nem érti, min megyek keresztül, a csoporttagok viszont abszolút átèrzik, sok problémánk közös, és együtt tudunk dolgozni rajta.


2. Tükröket. Ez a legfontosabb, és erről (is) szólna a csoport. Látom a saját viselkedésemet másokon, és ez rengeteget javulást hozott az életemben. Én nem tudtam például, mennyire megterhelő ha sértett, dühös, indulatos vagyok, de mikor viszontlátom a reakcióimat, az kijózanító pofon. Segít a megértésben, és segít a változásban.


3. Beszélhetek a nehézségeimről. Nem csak megkönnyebbülök azzal, hogy meghallhatnak, figyelnek, de értékes visszajelzéseket is kapok rájuk. Nagyobb ralatasom alakult ki a problémáimra, néha már képes vagyok kívülálló szemével, hideg fejjel tekinteni rájuk, és így gondolni végig.


Nekem ez a három pont a legfontosabb. Nem volt könnyű, az első három hónapban meghallani is nehéz volt a visszajelzéseket, nemhogy befogadni. Nem könnyű! De apránkènt törik a jég. Jobban vagyok, jobban értem magam, de még így is évekig a csoportba járok majd. Közel harminc éves problémát bizony nem két nap megoldani.


Az egyenit illetően igazad van, bár a terápia felépítése ott is terap függő. Mindenkinek más válik be, találd meg, ami neked a legtöbbet segít. Ha csoport, csoport, ha egyéni, egyéni. Ajánlanám a terapom, mert kiváló szakember, de tudtommal ő jelenleg fullon van, és nem vállal többet. Azért ha mégis tennél egy próbát, szólj, és megadom az elérhetőségét.

2019. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!