Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most ezzel tényleg pszichiátri...

Most ezzel tényleg pszichiátriára kell mennem?

Figyelt kérdés

Elmentem pszichológushoz, de ő elküldött pszichiáterhez. Már előre bele vagyok betegedve, hogy majd biztos hülyének fog ő is gondolni, és gyógyszereket ír fel, de ahhoz hogy felírja be kell hogy fektessen biztos a pszichiátriára. Azt mondják ha az ember pszichológushoz megy jobban fogja magát érezni, de én csak még rosszabbul vagyok mióta elküldött.

Elmondtam neki hogy alacsony az önbizalmam, utálom magam, sokszor van rossz kedvem azóta meg még jobban mióta egy rossz kapcsolatból kiléptem. Egyszerűen rosszul esik, hogy mindenütt hülyének néznek. :(


2019. szept. 23. 17:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg azt is elmondtam, hogy nem nagyon mozdulok ki sehová.
2019. szept. 23. 17:57
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezért küldött pszichiáterhez? Ő neki is értenie kéne hozzá. Nyugi, ezért nem vsgy "hülye" és ne szoronj, esetleg kedélyjavítót ír fel, meg ilyesmik.
2019. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok nyugtatókon élni. Nem hiszek benne, mert a tényleges problémáimat nem oldja meg.
2019. szept. 23. 18:08
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Menj másik pszichológushoz. Ha tényleg "csak" ez a problémád, akkor a pszichiátriának a közelébe se menj!
2019. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen ezek a problémáim. Nem volt öngyilkossági kísérletem se semmi ilyesmi. Azt mondta fenn állhat nálam a depresszió, ezért menjek oda is.
2019. szept. 23. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress másik pszichológust, ne kell neked pszichiáter.
2019. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg depresziós vagy és antidepresszánst fog felírni az orvos.

Nem kell félni a pszichiátertól.Meg mondhatod neki ha nem szeretnél gyógyszereket szedni.Ez a te döntésed,hogy szeretnéd e szedni vagy sem.

2019. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
?? miért néznének hülyének? Csak segíteni akarnak.
2019. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy dologra válaszolj őszintén. De ezt gondold is végig. Nem is muszáj itt kifejtened.

Érzel rendszeresen OK NÉLKÜLI lehangoltságot?

Tehát rendszeresen előfordul-e, hogy semmihez nem is tudod kötni, igazi oka nincs is, esetleg minden még jól is alakul, és ez külön zavar, hogy ennek ellenére lehangolt vagy, pedig tudod semmi okod rá.

Nem arról beszélek, amikor be van borulva, szr idö van és nincs kedved semmihez, és nem arról, amikor rossz napod van néha. Hanem amikor rendszeressé válik, és nincs látszólag oka.

Na az az agyadban folyó kémiai folyamatok és anyagcsere eltolódás miatt van, és beszélgethetsz bármilyen neves pszichológussal, nem fogja helyre kalapálni az anyagcseréd vagy az elcssződött kémiai folyamatot.


És ez nem hülyének nézés kérdése, hanem egy valós, szervi háttérrel rendelkező betegség. Amiből ki kell gyógyítani és nem úszod meg a gyógyszereket.


Ha viszont élethelyzetből adódó depressziót érzel, az egy biológiailag egészséges folyamat. Ezzel semmit nem lehet érdemben gyógyszerrel kezdeni, önismeret, akaraterő, rengeteg beszélgetés, új szituációk, terápia ilyesmik segítenek, nem pedig a gyógyszer.


Ezt te tudod csak eldönteni, te érzed mi van a fejedben.

2019. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem ok nélkül érzem ezt, mostanában volt egy pár kudarcom az életben.
2019. szept. 23. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!