Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom iranyitani a gondola...

Nem tudom iranyitani a gondolataimat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olyan dolgok, kepek, gondolatok vannak a gondolataimban, amikre nagyon nem szeretnek gondolni. Ezek vagy nagyon undorito, vagy elszomorito stb. Dolgok, de egyszeruen nem tudom leallitni az agyam, hogy masra gondoljon, folyton ez es akar percekig, de volt, hogy ez miatt elaludni sem tudtam, mert megallas nelkul jottek az ilyen gondolatok. Olyan is elofordul, hogy pl valaki felidgesit vagy barmi es a fejemben mar ilyen gondolatok jonnek, hogy dogolne meg az illeto reggelre stb. Nem tudom egyaltalan kontrollalni, sokszor mar nem is probalok ellene semmit tenni, csak hagyom, barmennyire is zavaro, ugyse tudok ellene semmit tenni.
2019. szept. 26. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szorongsz is miattuk és bűntudatod van, akkor kényszerbetegség is lehet.
2019. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem buntudatom van, inkabb undorodok magamtol, hogy ilyen dolgok miert jutnak az eszembe? En nagyon nem szeretnem, hogy ilyen dolgok jarjanak a fejemben, de keptelem vagyok iranyitani.
2019. szept. 26. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól is lehet. De nyugi, ezek csak gondolatok. Minél jobban tartasz tőlük, annál jobban előjönnek. Nem fog valóra válni, mert ahhoz tenned is kéne stb. :-)
2019. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj pl zen meditációt és a gyakorlat közben figyel meg hogy - honnan jönnek a gondolatok - hová mennek? Ha kitartó vagy, és rendszeresen folytatod a meditációt eljuthatsz a gondolatok keletkezése elé is. Végül is az egész gyakorlás főleg a gondolati leválasztódásról/elengedésről szól - így élheted át a pillanatot. Egy idő után bármilyen gondolatból ki tudod vonni az energiát, viszont ehhez ezt az "elengedés" előbb meg kell szokni...
2019. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!