Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet leküzdeni a vezetés...

Hogy lehet leküzdeni a vezetés közbeni szorongást?

Figyelt kérdés

Sokszor akkor jön rám a pánik és szorongás, amikor vezetek vagy vezetnem kell. Pedig szeretek vezetni és tudok is. Több éve van jogsim, de csak 1-2 éve van ez a pánikolás. Ilyenkor össze-vissza veszem a levegőt, feszül a testem itt-ott, picit rosszul vagyok a "levegőhiánytól.

Mit lehet ez ellen tenni? Valami bogyó van rá?


2019. szept. 30. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Bogyó? Nem, inkább pszichológus kellene első lehetőségként.
2019. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán ha lehúzod az ablakokat az autódban, akkor nem fulladsz meg. És ne érdekeljen hogy hideg van, inkább öltözz fel jobban, mikor kocsival mész.
2019. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Le szoktam húzni. Picit segít csak.
2019. okt. 1. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Mitől félsz?

Magától az autó vezetésétől?

Vagy attól a tudattól,hogy egy forgalomban vagy,ahol emberek vannak?

Vagy egy esetleges balesettől?

Vagy bezárva érzed magad?


Sok oka lehet.


Nekem nincs pl jogsim,szociális fóbiás vagyok,és sosem szeretnék vezetni.

Egy üres mezőn élvezetes lehet a vezetés,de forgalomban,kressz táblákkal és frusztrált emberekkel,mondjuk sietve valahová nem valami kellemes érzés lehet.

2019. okt. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vezetni szeretek, a forgalomtól se félek, mert imádok cikázni az autók között.

Kb. 10 éve volt egy balesetünk, de akkor csak utas voltam. Lehet amiatt szorongok. Sokszor szoktam félni utasként is az autóban, mindig az utat figyelem erősen. Nem tudok kikapcsolni az autóban.

2019. okt. 2. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!