Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi hipochonder...

Miért van ennyi hipochonder és mentális beteg ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Főleg fiatalok, én is az vagyok, és nem tudom az okát.
2019. okt. 2. 19:18
 1/2 BrettShaw ***** válasza:
100%
A pszichésen lekövethetetlen élménymennyiségtől mindenki szorong. (Nem csak Magyarországon.) A tárgytalan szorongást ki kell vetíteni valamitől való félelem formájában. Hogy miért pont betegségbe kell kivetíteni? Mert az ideális: láthatatlanul jön, "egyszer csak" ott van, jaj. Ráadásul agyonreklámozzák a betegségeket, tévében, óriásplakáton, cigisdobozon, mindenhol.
2019. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
98%

Eddig is rengetegen voltunk.

Csak pl én 32 éves vagyok, ahogy én éltem gyerekkoromban, arra azt mondták zárkózott vagyok, ma már azt mondanák szociális fóbiám van.

Volt osztálytársam aki mindig beteg volt, főleg ha valami hatás érte, ma azt mondanák hipohonder, régen egyszerüen csak leszarták mi baja lehet, volt tanár aki csesztette miatta, volt aki leszarta.


Régen senkit nem érdekelt.

Ma már ha félsz az érettségitől, akkor szorongsz. Ha nincs kedved valamihez, depressziós vagy. Ha introvertált vagy akkor szociális fóbiád van. Ha hülye osztályba kerülsz és mindenki hidegen hagy akkor antiszociális vagy. Ha sokat betegeskedsz akkor hipohonder. Túlságosan érdekel valami, mániás epizódod van. Ha picit is aktívabban éled meg a negatív és pozitív élményeket is, akkor bipoláris vagy.


Ezek mind voltak eddig is, csak a hülye címkézés nem volt és betegség tudata sem volt senkinek, egyszerüen csak elfogadta hogy ő ilyen és kész.

2019. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!