Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem durván hipochonder...

Szerintem durván hipochonder vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb fél éve kezdődött el nálam ez az egész, bár hajlamom mindig is volt rá, de már a környezetemben élők is felhívták rá a figyelmem.


Pánikrohammal kezdődött. Évek óta nem volt ilyesmim, de egy megrázó időszak után újra megjelent. Azután lett egy vírusos megbetegedésem, majd sorra figyeltem meg magamon minden panaszt/tünetet. Azóta szédülök néha, pedig vérnyomásommal nincs baj, vérképen is voltam. Utcán például gyakran érzem. Állandósult egy fáradtság érzet is, egyből komoly bajokra gondoltam, pedig mindkettő könnyen erős stresszre utalhat. Fogytam is emiatt, ha egyedül vagyok könnyen kezdek el ilyeneken kattogni hogy vajon mi bajom lehet, félek minden betegségtől, pedig basszus 20 éves vagyok és ilyeneken kattogok.. Mikor lehet csak le kellene nyugodnom,eleget pihennem, újra mozognom.. Tehát gyökeres életmód változtatásra gondolok. Mintha magamat betegíteném, szúr egy napig a jobb oldalam,vakbelem van. Fáj a fejem, jóég agydaganat meg társai. Volt hogy hetekig ellenőriztem a pulzusom pánikrohamok után,mindig felspanoltam magam feleslegesen, csodálkoztam mitől vagyok feszült, mire egy barátnőm szólt hogy fejezzem már be, beteges ezt ennyit ellenőrizni (hálás vagyok hogy őszinte és lélekben jól felpofozott:D ).


Ha barátokkal/párommal vagyok,elvonja a figyelmem jobban vagyok, mellette úgy alszom,mint akit fejbevágtak, csak egyedül jönnek ezek elő rajtam akár éjjel is.


Elsősorban azokhoz fordulok, akik szintén ezzel élnek együtt, vagy már leküzdötték: nektek mi segített? Úgy értem milyen gondolatmenet/hozzáállás? Szerencsére még nem ragadt el teljesen a dolog, de nem akarok feleslegesen ilyeneken agyalni, vagy jobban belesüllyedni, mert alapból egy nagyon pozitív és társasági ember vagyok.


Minden jó tanács jól jönne!:D (Neten való "diagnosztizálásról" már leszoktattam magam.)



2019. júl. 14. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi történt ebben a megrázó időszakban, ami a pánikrohamot előidézte? Egy vírusos betegség elvileg nem kéne, hogy okozzon ilyet és hipochondriát. Meg kéne tudni az okot, valamilyen szorongás állhat mögötte.
2019. júl. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha majd lesz egy igazi, súlyos betegséged, és túléled, akkor egycsapásra el fog múlni a hipochonderséged.
2019. júl. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, én ugyan ezen megyek most keresztül... Ha bármi kérdésed van írj, szívesen segítek!
2019. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 kösz a jókívánságot:D

egyébként pont ezzel állítom néha le magam, hogy hálás kell legyek amiért nincs ilyen problémám.


#1 válaszoló:igazad van. Nem a betegség váltotta ki valóban,az csak rátett egy lapáttal. Elveszítettem egy hozzátartozóm, majd azt követően 2 gyerekkori "barátom" hátat fordított nekem nem túl békés módon.. Maradjunk ennyiben. Előtte soha nem vesztettem el senkim, soha nem vesztem össze senkivel és nagyon sérülékeny voltam abban az időszakban, eléggé megbántottak szóval nem csak egy egyszerű veszekedésről van szó.. Ezután egyből érettségi+egyetem+költözés tehát gyorsan össze kellett szednem magam, szerintem nem volt rá időm, inkább csak elnyomtam javarészt.

2019. júl. 14. 09:26
 5/6 anonim válasza:

Gondolkoztál már terápián? Sokaknak segített. :)


Nekem sajnos a generalizált szorongásos betegségem "része" a hypochondria. Jövő héten megyek végre pszichiáterhez emiatt.

2019. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a gond,hogy én ezelőtt egy nagyon derűlátó, erős ember voltam és most is erősnek tartom magam, hogy sok rossz élményen keresztül mentem.

Van bennem egy kis dac, hogy én akkor is kijövök ebből önerőből, úgymond hinni akarok magamban.. Nehéz ezt megfogalmaznom, de talán ez tart tőle vissza. Vannak jobb napok mikor ez megy, csak meg kellene tanulnom fenntartani.

2019. júl. 14. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!