Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a pszichológiája ennek?

Mi a pszichológiája ennek?

Figyelt kérdés

Mindig is elgondolkodtatott az fiatalként, hogy a szerényebb anyagi hátterű ismerőseimnek mindig, garantáltan vagy valami sportautó, vagy valami agyonsminkelt, agyon-photoshoppolt csaj volt az elektronikus eszközeiknek a háttérképe, meg sok esetben a szobájukban poszterként dekorációként is, de sosem a tehetősebb ismerőseimnek



Én is szeretem az autókat és a szép nőket, de valamiért sose éreztem a késztetést rá, hogy háttérképnek használjak bármilyen ilyen képet is

Van olyan ismerősöm aki például olyan autókat tesz ki profilképként ami nyilván nem az övé, és sose lesz olyan autója (postásként Lamborghini Aventador, meg ilyenek... szerintem ez nem csak gyerekes, de elég gáz is, azt mutatni hogy vágyakoznak valami iránt amit ha belepusztulna se tudna elérni, ha pedig annyi pénze lenne hogy tudna venni egyet, akkor se lenne jó ötlet, hanem inkább befektetni valamilyen ingatlanba)



Valaki (aki tényleg ért is a pszichológiához) el tudja magyarázni hogy miért van ez a jelenség?



2019. máj. 14. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

"elég gáz is, azt mutatni hogy vágyakoznak valami iránt amit ha belepusztulna se tudna elérni, ha pedig annyi pénze lenne hogy tudna venni egyet, akkor se lenne jó ötlet, hanem inkább befektetni valamilyen ingatlanba)"


Gáz mutatni a vágyaidat? Értem én hogy elérhetetlen jelenleg, de ez amit megfogalmaztál a kisember gondolkozás, ne is vágyj nagyobbra amint amit elérhetsz, és ha mégis tennéd gáz vagy. Igazából magadon is van mit elemezned.



És igen alapvetően megfigyelhető, hogy akinek szar a munkája a facebook falat is pakolgatja tele utálom a hétfőt/főnököt posztokkal és hasonlókkal. Autó pénz nők egyszerű örömök az életben, mármint értjük, egyszerűbbek mint mondjuk felépíteni egy házat, egy céget, írni egy könyvet és hasonló azon a bizonyos szükségletpiramison magasabb helyet elfoglaló vágyak. Szükségletpiramis ugye: kimondja hogy amíg egy szint nincs kielégítve nem léphetünk feljebb, ha nincs mit enned, nem érdekel az önmegvalósítás. (kivétel lehet valamiylen fanatizmus, vallás vagy művészet) Egész egyszerűen eg yminimálbérből élő ember a szex, kaja, egyéb anyagi javak szintjén mozog.


Sokkal, atomsokkal izgalmasabb téma az hogy téged miért zavar a jelenség, és mmiért épp az piszkálja a csőröd, hogy más ember vállalja a vágyait. Befelé világítani és körülnézni hasznosabb ám, nem vagy te világítótorony hogy folyton a többieket elemezd.

2019. máj. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!