Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan antidepresszánst keresek...

Olyan antidepresszánst keresek, ami nem okoz impotenciat és megszünteti a depressziót, szorongást. Ismertek Ilyet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kivancsi, aki szedett vagy szer antidepresszánst és jobban lett tőle.

Sajnos én már nagyon kinlódok. Voltam már pár pszichoterápiàn, de nem igazán használt. A gyógyszer az utoló, amit ki akartam próbálni, de nek élet így az életem. 36 éves vagyok és évek óta úgy kinlódom végig a napokat. Aztàn valamikor magától jön olyan pár nap, hét, amikor eltűnnek a negativ erzeseim, akkor nagyon könnyűnek tűnik minden, de ez az erzés sajnos csak átmeneti. Nagyon megköszönöm a segítségeteket és pozitív tapasztalataitokat. Minden pozitív hozzászólást szívesen veszek.



2019. okt. 3. 21:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszotokat. Megtennétek, hogy beszámoltok itt , hogy alakul az állapototok? Nagyon jó lenne. Én is úgy vagyok, hogy erőn felül próbálom ezt a sz@rt leküzdeni önerőből, de nincs rá igazán hatásom. Meg kell próbálnom a gyógyszert.
2019. okt. 8. 00:23
 12/27 anonim ***** válasza:
Ezzel nem érdemes vacakolni, állítólag a pszichoterápia is segíthet, de sokkal hosszabb idő. Szóval el kell kezdeni mihamarabb azt a gyógyszert, aztán túllenni a nehezén. Mellé mehet a pszichoterápia is, aztán max. elhagyod a gyógyszert, ha az orvos megengedi.
2019. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Igazad van. Legfontosabb ebben az esetben, hogy az ember jobban legyen. Én úgy tekintek a gyógyszerre, mint egy mankó, ami segíthet, hogy könnyebben megküzdjek ezzel a betegséggel, vagy állapottal.
2019. okt. 9. 00:26
 14/27 anonim ***** válasza:
Hát igen, sőt az antidepi konkrétan gyógyítani tud, ha egyébként nincs különösebb oka a szorongásnak. Ha van ok, akkor nyilván az okot is kezelni kell (és általában mindig van ok, csak elsőre nem gondolunk rá, hogy az lehet az ok)
2019. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:

A leggyakrabban használt SSRI és SNRI antidepresszánsok gyakori mellékhatása a szexuális probléma. Én pl. venlafaxint szedek, és pár hónapig abszolút képtelen voltam tőle orgazmusra (lány vagyok), azóta valamennyire enyhült a dolog. Ezért biztosan nem hagynám abba, mert sokkal jobban érzem magam tőle.

A bupropion (Wellbutrin) elvileg kifejezetten nem okoz szexuális problémákat (van még pár másik antidepresszáns is, de azok kevésbé ismertek, vagy nem annyira hatásosak, így azokat nem merem ajánlani). Amerikában pl. SSRI mellé is fel szokták írni, hogy csökkentse azoknak a szexuális mellékhatásait.

Talán még a mirtazapin sem okoz ilyen jellegű problémákat, és az is hatékony antidepresszáns, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos, ezt az orvostol kéne megkérdezni.

2019. okt. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
2 hónapja szedem és ma cseteltem egy lány ismerősömmel facebbookon és hát a téma olyan volt, ami engem sikeresen felizgatott és hát elég gyorsan sikerült probléma nélkül könnyítenem magamon :D
2019. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Örülök. :)16 os ès neked hogyan hasznàl a gyógyszer? Javìt az àllapotodon? Milyen àllapotban vagy ès voltal?
2019. okt. 14. 20:38
 18/27 anonim ***** válasza:
Javított az állapotomon. Nagyon lassan, de javulok. Brutálisan erős testi szorongásos tünetekkel, nemalvással, hajnali pánikrohamokkal kezdődött az egész, aztán már a szorongásos gondolatok is elkezdődtek, fogytam vagy 10 kilót hirtelen. 2 hónapja szedem és nem mondom, hogy tökéletesen vagyok, de töredéke van meg a tüneteknek, azok is ritkultak. Hát kell még neki egy kis idő ...na meg emellett megtanultam az autogén tréninget is és hát a frontint is szedni kellett elég jól (napi 1,5mg). Most már kezdem széplassan elhagyni (hetente 1/4-ed 0,25-össel) ...mellé persze kicsit átalakítottam a hozzáállásom a dolgokhoz. Igyekszem mindennel úgy lenni, hogy sz@rok rá és nem fogok idegeskedni semmi miatt (főleg munkahelyen volt sok stressz és talán ezért jött elő ez az "állapot")
2019. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Tudtok ajànlani egy jó pszchiàtert? szeretnek elkezdeni valami jo gyogyszert, de nem szeretnek egyelore pszichoterapiakon ülni. Ugy erzem, ha a kedvem jobb lesz, akkor magam erejebol is rendbe tudom tenni az eletemet.
2019. okt. 16. 00:24
 20/27 A kérdező kommentje:
Ti kivel irattatok gyógyszert?
2019. okt. 17. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!