Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van oka élni valakinek, aki...

Van oka élni valakinek, aki értelmi fogyatékos, ezért gyakorlatilag semmilyen értelmes munkát nem tud elvégezni?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok és értelmi fogyatékos :( Úgy érzem semmi értelme annak, hogy éljek, mert állandóan szégyenkeznem kell. Az emberek kinevetnek és szívatnak a képességeim miatt, miközben ők úgy gondolják, hogy "mivel buta, úgysem érti". Pedig nagyon is értem és nagyon fáj. :( Én nem tehetek arról, hogy butának születtem. Egész életemben szorgalmasan tanultam, hogy ne bukjak meg semmilyen tárgyból, előfordult, hogy a szüleimmel hajnalban is a kémiaházi felett ültünk és már mindhárman sírtunk, mert 6-7 órányi segítés és magyarázás után sem tudtam megoldani a példát. Jártam fejlesztő tanárokhoz korrepetálásra és mindent megteszek azért, hogy fejlesszem magamat. De mindez nem elég ahhoz, hogy az ember meg tudjon élni, hogy jó munkahelye legyen és beilleszkedjen közösségbe. :( Nem tudok önálló sem lenni, mert nem tudom elintézni a rám bízott feladatokat, vagy rosszul csinálom meg pl. ha vásárolok és készpénzzel fizetek, nem tudom kiszámolni, hogy mennyit kell odaadnom. Egyszer még meg is lökdösött a mögöttem álló, hogy mit szerencsétlenkedsz te fogyatékos, nem látom mekkora sor van mögöttem?! Bármit is csinálok, mindig az a vége, hogy megszégyenülök. Szörnyű érzés ez a feleslegesség, kirekesztettség. Sőt, hogy gyakorlatilag egy idegesítő púp vagyok az emberiség hátán és még a szüleim sem lehetnek rám büszkék... van okom egyáltalán élni?

2019. okt. 4. 11:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy súlyos értelmi fogyatékos, aki dolgozni sem tud, nem tud ilyen szöveget összehozni, hiszen a beszéd is problémát jelent neki. Ha van is valamilyen fogyatékod, az enyhe, amivel lehet dolgozni például rehabilitációs munkahelyen.
2019. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól fogalmazol. Valami otthoni munkát próbálj meg keresni.
2019. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Williams szindróma alapján nem annyira ismertem magamra, inkább zárkózott vagyok. :)


Diszkalkuliám is van. Több részképességet érintő zavarom van és ebbe a diszkalkulia is beletartozik. Figyelem és koncentrációzavar és a téri tájékozódást érintő részképességeim sérültek (nem tudom a jobb és bal közti különbséget, nekimegyek dolgoknak mert nem tudom felbecsülni a közelségüket, méretüket, gondolatban nem tudok elforgatni egyszer tárgyakat sem) illetve a rövidtávú memóriám sérült, hallás alapján nem tudom megismételni az elhangzottakat (így nem tudok telefonálni sem). Írásban jobban ki tudom magamat fejezni, mint szóban, de ez talán nem az alacsony intelligenciámhoz köthető, hanem ahhoz, hogy szorongok.


Egy helyi és egy független rehabilitációs csapat is megvizsgált (fejlesztőpedagógus, pszichológus, gyógypedagógus) és autistaklinikán is megvizsgáltak ezen felül (kiderült, hogy nem vagyok autista, csak szorongok, azért viselkedem furcsán, pl. ha ideges vagyok hintázok előre-hátra és remeg a szám, vagy ha változás van az eltervezett dolgokban pánikba esem).

A szakvéleményben úgy fogalmaztak, hogy fogyatékossággal élő személy vagyok és minden speciális helyzetben (pl. dolgozatírásnál több időm volt megírni a tesztet, mint másoknak) arra volt lehivatkozva, hogy értelmi fogyatékosságom van. Úgyhogy nem tudom, hogy máshogy lehetne ezt hívni? És azt sem értem miért írna ki valaki kamuból, poénból egy ilyen kérdést.

Oxigénhiányos állapotban jöttem világra és valószínűleg emiatt alakult így az életem...


Nem tudom mennyi az IQ-m. A netes IQ tesztek alapján 60-70között van, sokfélét töltöttem és reménykedtem, hátha van olyan, ami szerint nem vagyok buta, de 70 fölötti értéket sosem kaptam :(


Művészkedni nagyon szeretek, van is saját blogoldalam (nem szeretném ellinkelni, szeretném megőrizni az anonimitásomat) de ennek ellenére feleslegesnek érzem magamat. Mert munkát senki sem bíz rám, és maximum az anyukámtól kapok néhány jó szót a blogommal kapcsolatban. De az emberek többsége nem értékeli. Én meg magamat nem tudom úgy értékelni, hogy nem vagyok hasznos. Nem tudom, hogyan tudnék hasznos lenni, de úgy érzem így nincs értelme élnem :(

2019. okt. 4. 22:15
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam mindent, amit írtál, és le a kalappal a helyesírással. Milyen terveid vannak a jövőre nézve? Van olyan álmod, amit meg szeretnél valósítani? - akár olyan, aminek megvalósítását lehetetlenné teszi a fogyatékosság?
2019. okt. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
#14, Köszönöm, hogy végigolvastál :) a helyesírásom sokat köszönhet a helyesírás ellenőrzőnek :) főleg olyan munka érdekelne amivel segíthetek más embereknek. Mivel sok bántás ért az állapotom miatt azt hiszem a szociális érzékenységem talán nem olyan elmaradott, úgy értem érzékenyebb és nyitottabb lettem más emberek érzéseire, át tudom érezni mások nehéz helyzetét vagy boldogságát. Ápoló, szociális gondozó, pszichológus vagy ehhez hasonló szerettem volna lenni mindigis. A gyakorlatban nem vagyok alkalmas mások segítésére, hiszen éppen én vagyok az aki segítségre szorul. A tanáraim sem javasoltak nekem ilyesmit, inkább művészeti tevékenységet, amit csinálok is de nem érzem magamat hasznosnak tőle.
2019. okt. 5. 09:39
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz grafikus.
2019. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%

Csak azért mert beteg vagy és ez miatt nem tudsz dolgozni ugyan anyi jógod van élni és mindenre az életben ezért ne érezd roszul magad.

Ne fogalalkoz másokal az élet gyönyörü és egyszer élsz és ez a tied élvezd ki akármi is van...

2019. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lehetsz, a szociális munkát egyetemen tanítják. Családsegítőnek talán mehetsz, oda tudtommal nem kell egyetem. Kérdezd meg a segítő szolgálatot!

Esetleg lehetsz önkéntes is, a megélhetéshez pedig elmész védett munkahelyre és igényled a támogatásokat, amik neked járnak.

2019. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Jól eltaláltam, hogy a művészethez van tehetséged. Ezzel foglalkozz, valamint írásos lelki segítségég nyújtással. A művészi érzék nemes jó lélekkel párosul. A gonosz emberekkel, akik kinevetnek, nem szabad foglalkozni. Meg kell mutatni mindenkinek hogy sok dologban jobb vagy. Fel a fejjel, és nagyon drukkolok hogy sikerüljön.
2019. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Bihari Viktóriát tudom ajánlani olvasásra, ő egy olyan blogger aki az élettapasztalataiból jutott oda ahol tart.

Diplomàja ugyan nincs, de hívjàk egyetemekre előadàst tartani a munkássága alapján.

Kezeld a szorongàsodat, alkoss, és a készségeiden próbàlj fejleszteni. Ha tudsz angolul akkor ajánlom a khanacademyt mert ott a sajàt tempódban tudsz haladni szorongàs nélkül.

1 év múlva meg làtogass el egy szakemberhez és mèresd fel mennyit haladtàl, ebbe beleértem a pályavàlasztási tanácsadót is. Amìg nincs konkrét célod vàllalj olyan munkát ami nem stresszes de felvesznek (pl. ruhatàros, recepciós, portás, takarító).

2019. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!