Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van oka élni valakinek, aki...

Van oka élni valakinek, aki értelmi fogyatékos, ezért gyakorlatilag semmilyen értelmes munkát nem tud elvégezni?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok és értelmi fogyatékos :( Úgy érzem semmi értelme annak, hogy éljek, mert állandóan szégyenkeznem kell. Az emberek kinevetnek és szívatnak a képességeim miatt, miközben ők úgy gondolják, hogy "mivel buta, úgysem érti". Pedig nagyon is értem és nagyon fáj. :( Én nem tehetek arról, hogy butának születtem. Egész életemben szorgalmasan tanultam, hogy ne bukjak meg semmilyen tárgyból, előfordult, hogy a szüleimmel hajnalban is a kémiaházi felett ültünk és már mindhárman sírtunk, mert 6-7 órányi segítés és magyarázás után sem tudtam megoldani a példát. Jártam fejlesztő tanárokhoz korrepetálásra és mindent megteszek azért, hogy fejlesszem magamat. De mindez nem elég ahhoz, hogy az ember meg tudjon élni, hogy jó munkahelye legyen és beilleszkedjen közösségbe. :( Nem tudok önálló sem lenni, mert nem tudom elintézni a rám bízott feladatokat, vagy rosszul csinálom meg pl. ha vásárolok és készpénzzel fizetek, nem tudom kiszámolni, hogy mennyit kell odaadnom. Egyszer még meg is lökdösött a mögöttem álló, hogy mit szerencsétlenkedsz te fogyatékos, nem látom mekkora sor van mögöttem?! Bármit is csinálok, mindig az a vége, hogy megszégyenülök. Szörnyű érzés ez a feleslegesség, kirekesztettség. Sőt, hogy gyakorlatilag egy idegesítő púp vagyok az emberiség hátán és még a szüleim sem lehetnek rám büszkék... van okom egyáltalán élni?

2019. okt. 4. 11:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon beteg az illető, annyira, hogy dolgozni, teljes életet élni nem tud, akkor nincs. A Benelux államokban is most egy 40 éves paralimpikon az aktív eutanáziát vàlasztotta, mert nem bírta a fájdalmakat. A kutyát is elaltatjuk, ha gyógyíthatatlan betegsége van, hogy ne szenvedjen tovàbb, de sajnos emberek esetèben nem lehet egy 1000 èves mesekönyvre hivatkozva, e miatt még annyi jogunk sincs mint egy állatnak, hogy a lehető legkevesebb szenvedéssel halhassunk meg, ha gyógyíthatatlan betegek vagyunk. Szép ha igaz.
2019. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkoz senkivel csak légy boldog.

Ne ad fel az életed más emberek miatt élj boldogan

2019. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
A sorstársaid megértenek és mindig itt lesznek meleted.🤗
2019. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg tanácsot! Nagyon kedvesek vagytok, adtam mindenkinek zöld kezet! :) Mostanában sok könyvet olvasok, ez legalább eltereli a figyelmemet a bajaimról és inspirál is arra, hogy változtassak a jelenlegi helyzetemen. Nemrég hallottam Barbara Arrowsmiths történetét, aki maga is fogyatékosságokkal küzdött és ez is megmozdított bennem valamit. A nő, a sikertelen öngyilkossági kísérlete után elhatározta, hogy miden erejével a változásra fókuszál. Intenzív gyakorlással megerősítette az agyának gyenge részeit. Meggyógyult! Nagyon hihetetlennek hangzik az egész, de mégis reményt ad. Hátha a kemény munka meghozza a gyümölcsét és én is képes leszek változást hozni az állapotomban.

Már egyáltalán nem érzem úgy, hogy a művészkedés hiábavaló dolog. Egyszerűen nem olyan emberek vesznek körül, akik értékelik. Pedig a visszajelzés nagyon fontos bármilyen alkotásról is legyen szó. Részben azért is születnek művészeti alkotások, hogy az egyszerű szavakkal el nem mondható, komplex érzéseket megjelenítsék és közvetítsék. Például azt a nyomasztó érzést, miután valaki ránéz Picasso El Greco-jára, vagy meghallgatja a gyászindulót Chopintól... stb.

Szóval azt hiszem egy szemléletváltásra volt szükségem. Nem könnyű, mert persze minden nap szembesülök a hibáimmal, még mindig fogyatékosnak hívnak és ez nagyon fáj. De a könyveken át sikerült máshogy néznem magamra és a művészetekre. Most nem érzem úgy, hogy teljesen felesleges vagyok csak azt, hogy még meg kell találnom mi a hasznom.

Nem is tudjátok mennyit jelentett nekem a bátorítás és a tanácsaitok! Nagyon-nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek! <3

2019. nov. 9. 18:12
 25/27 anonim ***** válasza:
Képzeld, hogy én is enyhe fokú értelmi fogyatékos vagyok és pedagógia szakra jártam egy évig szakgimnáziumba "3-mas +4-essel elvegeztem az első évet és ki is iratkoztam, így kilenc osztályom lett, tehát én is képtelen vagyok tanulni rendesen, semmim nem lehet De engem a mozgasszervi probléma miatt bántottak általánosban és csufoltak Sajnos mindenre is képtelen vagyok, és neked meg kitartást kívánok! Rendesen írni se tudok mindig
2021. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Tudod, ha tudsz rajzolni grafikus tervező is lehetsz "bár én értelmi fogyatékoskent az írásod alapján nem hiszem, hogy fogyatékos vagy
2021. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
40%
Tudjuk, hogy mindenkinek megvan a helye a világban "nem lehet mindenki politikus és tanár sajnos, bár én még egy pedagógiai asszisztens se lehettem, de ami jó hír" mindenki tud olyat csinálni, ami feldobja a hangulatát Kommunikalj emberekkel "tanárokkal" ők hátha tudnak neked segíteni Nekem van egy hívő angoltanar ismerősöm, akinek a fia toloszékes és értelmi fogyatékos is súlyosan az angoltanarnéni mégis boldogan neveli, szereti
2021. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!