Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bunkó vagyok a pszichológus...

Ha bunkó vagyok a pszichológussal, esetleg ordítok is, megszakíthatja a terápiát?

Figyelt kérdés
Nyilván nem ok nélkül, hanem ha azt érzem, hogy debilnek néz vagy hazugnak tart.
2019. okt. 11. 00:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
43%
Hát te nagyon okos vagy :)
2019. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az a szabály hogy tettlegesség kizárva verbálisan mindent lehet.Egy mezei pszichológus lehet kidob de egy normális terapeuta nem,néha belefér.De a cél szerintem mindenképp az hogy szavakkal mond el mi dühít ne hangerővel.
2019. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A terápia leképezi a valós világot, emberi kapcsolatokat, a pszichológusnak van edukatív (oktató) feladata: megtanítja saját mintával, hogy hogy lehet az érzelmeinket nem bántó módon kifejezni. Ők erre fel vannak készülve, nem veszik magukra, mert az a szakmai szerepük, nem a magánemberi mivoltuk, azt kint hagyják. Megértik, hogy a kliens azért agresszív, mert akkor épp nincsenek más eszközei, nem véletlenül kereste őt fel, és a pszichológus feladata először is ezt megérteni, a klienst az összes érzelmével együtt elfogadni, és hosszú munkával ráterelni egy közösségi szempontból elfogadható kifejezési módra, önismeretre, indulatkezelésre. A tisztánlátáshoz, helyzetfelismeréshez szükséges az eredeti negatív állapot látása.
2023. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!