Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az antidepresszánsok...

Ha az antidepresszánsok öngyilkos gondolatokat okoznak, akkor miért írják fel őket a szomorú embereknek?

Figyelt kérdés
Öngyilkosságba akarják őket kergetni?

2019. okt. 12. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy miről beszélsz. Antidepresszánst nem írnak fel szomorú embereknek hanem depressziósoknak. Amikor én kaptam depresszióra akkor sokkal jobban voltam és tudtam normálisan beszélgetni,és megszüntette az öngyilkos gondolataimat is. Észrevettem hogy nagyon furcsa hogy egésznap számítógépezek és semmit sem csinálok. Majd amikor elhagyta újra visszaestem a depresszióba,megjelentek az öngyilkos gondolatok és teljesen természetesnek veszem hogy egésznap lustálkodok és számítógépezek vagy nézek értelmetlen videókat a telefonon. Semmi nem érdekel és teljesen kiábrándultam az életből. Képes vagyok életképtelenné válni az az senkivel sem beszélni, semmit sem csinálni csak feküdni,ülni bent a lakásban,ki sem mozdulni és nézegetni értelmetlen videókat YouTube-on.
2019. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg azért okozott öngyilkos gondolatokat mert egészséges vagy és nem vagy depressziós. Egy egészséges emberre káros az antidepresszáns. Tehát az orvosod volt a hülye.
2019. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

[link]

Érdemes megnézni!

2019. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
A #3-as ez egy f#szság. Gondolod hogy ha tényleg antidepresszáns okozza az öngyilkos gondolatokat akkor nekem miért nem voltak amikor elkezdtem szedni és sokáig szedtem? Baromság az egész.
2019. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az antidepresszánsok hangulatjavító hatásának a kialakulásához általában 2-4 hét szükséges. Hogy ennek mi az oka, arra van pár elmélet, de ennyire nem vagyok benne a témában.

Másfelől, mivel a legtöbb antidepresszáns úgy hat, hogy növeli egyes monoaminok (szerotonin, noradrenalin, dopamin) koncentrációját a szinaptikus résben, ezáltal van egy serkentő, energetizáló hatása is, ami viszont már a kezelés elején is megvan.

Ebből aztán az következik, hogy a depressziós, szorongó beteg hangulata az első 2-4 hétben nem javul a gyógyszertől, viszont a serkentő hatástól feszült, nem tud aludni, gyakran még rosszabbul érzi magát. Ennek kiküszöbölésére az első pár hétben kevés nyugtatót is adnak az antidepresszáns mellé, hogy elviselhetőbb legyen ez az időszak, utána pedig elhagyják a nyugtatót.

Nem az a cél tehát, hogy öngyilkosságba kergessék a depressziósokat, ez csak a szükséges rossz az elején, amin odafigyeléssel túl lehet jutni komolyabb baj nélkül. Utána viszont, ha segít az antidepresszáns, javul a hangulat, értelemszerűen kisebb lesz az öngyilkosság kockázata.

2019. okt. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!