Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem nézi meg egy pszichi...

Miért nem nézi meg egy pszichiáter egy skizofrén telefonját, vagy valamilyen elektronikus eszközét hogy le hallgatattják-e?

Figyelt kérdés
Tehát ha azt mondja neki hogy lehallgatattják mondjuk valamilyen eszközről akkor miért nem hiszi el? Miért nem nézi meg? Hiszen ez lehetséges. Amilyen modern a technológia simán előfordulhat ilyesmi. Lehet hogy az a skizofrén nem is skizofrén és csak át kellene néznie a számítógépét és telefonját. Akkor miért nem teszi meg?
2019. okt. 15. 13:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
54%

Talán mert ő nem biztonsági szakértő, hanem pszichiáter?



Mellesleg a skizofrénia diagnózisának felállítása nem annyiból áll hogy "azt hiszi-e hogy lehallgatják a telefonját"?

2019. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
De hát az is lehet egy téveszme.
2019. okt. 15. 13:39
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
de hát mindenkit lehallgatnak
2019. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:

"De hát az is lehet egy téveszme."


mi?

2019. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Hogy azt hiszi hogy lehallgatattják. Ez a paranoid skizofréneknél fordul elő. Szóval?
2019. okt. 15. 13:43
 6/69 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha esetleg tényleg lehallgatják a beteget, akkor azt ha egy pszichiáter megnézi, akkor mit tud belőle megállapítani? Semmit. Az nem így működik, hogy hoppá, felugrik egy ablak és az írja, te le vagy hallgatva. Ez ennél kicsit bonyolultabb. Nem az orvos dolga.
2019. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:

téveszme mint skizofrénia tünete:


"olyan megingathatatlan téves gondolatok vagy hit, ami nem magyarázható a kulturális környezeti hatásokkal."

2019. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem. Hanem hogy szerintem néha tévesen adnak meg valakinek paranoid skizofrén diagnózist. Erre értem. Előbb be kéne bizonyítani amit állít.
2019. okt. 15. 13:46
 9/69 anonim ***** válasza:

"olyan megingathatatlan téves gondolatok vagy hit, ami nem magyarázható a kulturális környezeti hatásokkal."


Ezt a definíciót boncolgasd kicsit. Ha nem megy, megpróbálom lefordítani konyhanyelvre.

2019. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Azt értem mire célzol. De sokszor át sem nézik,figyelembe se veszik azt amit a beteg mondd. Tehát ha mondjuk át nézik hogy tényleg lehallgatattják e akkor az más lenne. De nem teszik. Miért?
2019. okt. 15. 13:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!