Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire egészséges zenére...

Mennyire egészséges zenére elaludni, alvás közben zenét hallgatni? Vagy egyenest káros?

Figyelt kérdés

2019. okt. 16. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem éppen a legjobb, ahogy fény mellett sem jó aludni, persze embere válogatja. Attól is függ, hogy milyet hallgatsz, régebben én is zenére aludtam el, amikor éjjel egykor a véletlenszerű lejátszási listáról elkezdett ordítani a jó kis death metal, én pedig szívrohamot kaptam, akkor éjjel, szépen leszoktam róla. Ha olyan zenét akarsz hallgatni, amiben hirtelen váltások vannak (komolyzenénél is előfordul), akkor azt nem igazán tanácsolom, mert felriadhatsz rá.
2019. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mély alvást is megzavarhatja szerintem. Olyat lenne érdemes csinálni, hogy csak bizonyos ideig játssza a zenét és kapcsoljon ki automatikusan.
2019. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A brit tudósok szerint nem egészséges. De pl én nem tudok csendben elaludni (ami szintén nem egészséges), mert ha csend van, akkor gondolkodok. Aludtam már heavy-metalra, ami megint csak nem jó mentális egészségről tanúskodik. Viszont relax zenékre sokan jól alszanak.
2019. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Ezt a zenét fülhallgatóval hallgatni meg mindennek a teteje.

Fel nem foghatom miért nem lehet legalább időzítve kikapcsolni és természetesen rendes hangszórókkal 3 méterről hallgatni, ha már egyszer? Mondjuk én minden zajforrást utálok elalvás előtt, csakis teljes csend jöhet szóba.

2019. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!