Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összeomlott az életem egy...

Összeomlott az életem egy bántalmazó kapcsolat után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem 27 évesen már semmi reményem egy jobb életre. Ha már a legszebb éveimben sem találtam senkit, aki szeretne, akkor ezután se fogok. Az exem először elhitette velem, hogy mennyire szeret, de rá kellett jönnöm, hogy csak manipulált, hazudott, gúnyolódott, kihasznált. Mikor teljesen elérte hogy bízzak benne, pont akkor szakított. Itt nem arról van szó, hogy az első szex után hagyott el.

Csalódtam az egész életben, mert úgy látszik én sose lehetek boldog. Irigykedek azokra akiknek olyan szerencséjük van, hogy megtalálják az igazit.

Ez a kapcsolat mindössze pár hónapig tartott, de én mégis depressziós lettem miatta már a kapcsolat kezdete óta, és a kapcsolat után is, aminek már egy 7 hónapja.

Az exemnek szerencséje van, mert azóta már talált mást, akivel boldog, míg én arra vagyok ítélve hogy egész életemben boldogtalan legyek. Azt a nőt biztos nem használja ki, mint engem, hiszen míg én egy buta ember vagyok, ő viszont egy tanult, diplomás nő.

A családom sem érti, hogy miért rossz mindig a kedvem, és ők is utálnak emiatt. Szedek antidepresszánst, de 3 hét alatt még nem érzem, hogy óriási változást hozott volna.


2019. okt. 21. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvette az önbecsülésedet teljesen. Egyébként de. Őt is tönkre fogja tenni. Csak az elején boldognak látod őket. Ez pedig csak a látszat. Azért alacsonyítod le saját magadat mert ő nem értékelt téged. Viszont az önértékelésedet ne tedd függővé másokhoz. Az ő viselkedése és véleménye teljesen független a te értékrendedtől. Tehát ne érezd magadat leértékelve mert más nem értékelt. Attól még te ugyanolyan értékes vagy mint bárki más.
2019. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mire az antidepreszáns hatott az nekem fél év volt de eléggé ember függő.

By:🙃

2019. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz oldalról közelited meg a dolgokat.

Először is ezt felejtsd el:

"Irigykedek azokra akiknek olyan szerencséjük van, hogy megtalálják az igazit."


Kifelé mindenki mást mutat, ebböl nem lehet kiindulni.


Másodszor pedig kit érdekel az exed? Téged se érdekeljen. A saját életed éld!

2019. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

27 évesen bőven van még időd jobb életre. Konkrétan évtizedeid vannak rá. Senki nincs előre arra ítélve, hogy egész életében boldogtalan legyen.

Adj még egy kis időt az antidepresszánsnak, és ha nem hat, lehet kérni másikat. Óriási változást meg ne várj azért tőle, sajna nem kapcsolja ki azonnal a depressziót.

És nyugi, diplomásokat is ugyanúgy ki lehet használni. Attól nem leszel buta, hogy rossz emberben bíztál.

2019. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!