Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valaki az életben...

Mitől lesz valaki az életben örök vesztes?

Figyelt kérdés

Egyik családtagom olyan, hogy az életben semmi se jött össze neki: se házasság, se munka, semelyik álma, se a kertesház, se hogy állatai legyenek, semmi. A gyerekét pedig elvették tőle.

Egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy nem igyekezett, próbált ő alkalmazkodni, képezte magát, stb.

Tény, hogy sok rossz döntése volt.


Eddig az én életem is ilyesmi.

Bármit, de bármit teszek, nem jön össze.


Ez így marad a halálomig, ugye? Mit tehetnék?


2019. okt. 24. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

Nem, nem marad így feltétlenül, de nagyban ezért te vagy felelős.

Nem elég igyekezni, azt ésszel kell tenni. Ha a cél, hogy eljuss A-ból B-be és annyira esztelenül kapálózol a B felé, hogy nem veszed észre, hogy közben mi más történik az úton, akkor bizony lehet, hogy kitörik a kereke a kocsinak félúton egy kátyúban.


Ez nagyon sokszor önmegbecsülés kérdése szerintem. Nagyon sokszor vagyunk hajlamosak megalkudni. "Jó lesz ez a pasi/nő, mert ennél jobbat úgyse tudok összeszedni" pedig halálra idegesít minden második tette és már 3-szor félre járt. De inkább maradunk vele, mert már "ideje lenne megházasodni" meg "nem akarok egyedül maradni". "Jó lesz ez a munka, bár minden reggel 30 perc mire ráveszem magam arra, hogy kikeljek az ágyból és elinduljak munkába", de úgyse tudok magamnak jobbat szerezni és az is ilyen lesz.


Nem is beszélve arról, hogy ha az ember túl megalkuvó, akkor azt simán ki tudják használni. Hiába próbál konfliktus mentes kapcsolatot teremteni otthon magának, alkalmazkodni, ha csak enged és enged és nem kér semmit, annak csak egy egyoldaló egészségtelen kapcsolat lesz a vége...


Szerintem olvass utána ilyen dolgoknak, hátha rájössz valamire.

2019. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, csak ezekkel a példákkal élve én vagyok az, aki oké, erőt vesz magán és szakít, erre még rosszabbat "találok"; erőt vesz magán és felmond, erre nagy nehezen találok valamit, ami még rosszabb.



Mondjuk jelenleg párkapcsolatra nem is vágyom. Semmilyen szempontból sincs esélye se rá.

2019. okt. 24. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!