Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Krónikus gyűjtögető vagyok....

Krónikus gyűjtögető vagyok. Könyvek, ruhák, kacatok, emlékek. Nagyon nehezen tudok megszabadulni bármitől. Hogyan lehetne változtatni ezen?

Figyelt kérdés

#krónikus-gyűjtögető
2019. okt. 26. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, sorstársak vagyunk. Persze a dolgot nagyban befolyásolja, hogy mennyire funkcionális a gyűjtögetés, mennyire lehet szükség a bizonytalan jövőben valamire. Könyvből csak a szakkönyvek a fontosak (szépirodalomhoz bármelyik közkönyvtárban hozzá lehet jutni). Ruhák megint csak funkcionálisak, de az ember előtt álló időszak hossza meg az ember testalkatának változása alapján nem olyan nehéz a selejtezés. Az emlékek teljesen egyéni, sőt kifejezetten irracionális, érzelmi kategóriát jelentenek. Ebben a tekintetben én csak a családi iratokkal és fotókkal nem tudok mit kezdeni. Egy idő (50-100 év) után ugyanis idegen emberek néznek vissza, akikkel soha nem találkoztunk, akiket nem is ismer(t)ünk, akikhez érzelmek sem fűznek.
2019. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok.

Főképpen márkás cípőket gyűjtök, köztük is sportcipőket. Nike, Adidas, Vans, Puma és társai. Nike cipőkben képes vagyok mindig a legújabb év trendi cípőját megvenni. Én időnként a dobozból ki sem vett cípőket, táskákat vagy ruhákat elajándékozom barátaimnak, rokonaimnak.Majd újra vásárolgatok. Ez pszichés dolog sajnos. Egyenlőre azért nem zavar még, mert megengedhetem magamnak ezt a felsleges sokszor nagy összegű költekezést. Könyveket is gyűjtök, de ezt nem érzem gáznak, mert van egy házam ahol az egyik szobát könyvtárnak alakítottam ki. Oda még elfér pár könyv..

2019. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A fiam már könyvet sem gyűjt, egyáltalán. Az internet világában MINEK? -szerinte.
2019. okt. 26. 19:48
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt mondják, A JÖVŐTŐL FÉL, AKI GYŰJTÖGET. Lehet benne valami.
2019. okt. 26. 19:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Téved, aki azt hiszi, hogy minden könyv és kiadvány megtalálható az interneten. Nem. Csak az, amit valaki már feltett. De nem tettek fel mindent.
2019. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a költözés segített egy több 100 km-el odább lévő városba, csak néhány bőrödnyi dolgot vihettem, szelektálni kellett. Esetleg azt tudom javasolni, hogy szervezz meg egy képzeletbeli utazást az új életedbe és döntsd el, hogy mondjuk 40-50 kg dolgot vihetsz magaddal. Akkor kiválasztod a legfontosabb dolgokat és a többit egyszerűen eladod vagy kidobod/elajándékozod. A lényeg, hogy az új életedben csak a kiválasztott dolgok maradjanak.
2019. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is költözéseknél selejteztem. Mivel ez már háromszor történt meg és egyre kisebb lakásokba, így egyre több dolgot voltam kénytelen kidobálni. Elsőként az örökölt, felesleges cuccok kerültek sorra. Az egyetlen, amit nagyon sajnálok, azok a könyvek. Antikváriumba hiába vittem, nagy része nem kellett nekik még ingyen sem. Ezen kívül a pincében tárolásnál egy részük elázott és bepenészedett, úgyhogy azok mentek a kukába, bármennyire is sajnáltam.

Megjegyzem, amikor az első autómat eladtam, sírtam... A többinél már egy vállrándítással elintéztem a dolgot.

2019. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezzel én is így vagyok: A könyveket végképp nem tudom kidobni, csak ha megáztak véletlenül.
2019. okt. 27. 12:28
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én épp az ellenkezője vagyok! Semmi nem lehet a házban,aminek nem látom értelmét! Na de... próbálj meg szanálni,ha csak havonta 1 szemetes zsákkal is,ami nem sok! Amúgy én úgy gondolom aki gyüjtöget nem a jövőtől fél,hanem a múlttól nem tud elszakadni! Én is ilyen voltam,s most pont az ellenkezője!
2019. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy gondolom, hogy a gyujtogetok a multtol nem tudnak elszakadni. En maniakus emlek gyujtogeto vagyok. De mar kamaszkent elkezdtem, az a fura. Most meg 20 evvel kesobb egyre rosszabb. Siratom a multat, amikor még minden szebb es jobb volt (pedig nem volt!) es betegesen orizgetem a regi fotokat, videokat, minden emleket. Elaztak regi papir kepek, en azt hittem megtebolyodok. Megserultek memoriakartyan fotok, szinten a teboly kerulgetett. Potolhatatlan kincseknek erzem oket. Szo szerint. A jelennel teljesen elegedetlen vagyok es a multat idealizalom.
2019. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!