Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szüntessem meg a...

Hogyan szüntessem meg a pánikrohamaim?

Figyelt kérdés
Állandóan, a nap minden percében gondolkodok. Túlgondolok mindent, például ha már csak egy kicsit is fáj a fejem egyből elkezdem azt gondolni hogy valami nagyobb bajom van és még rosszabbul leszek, ezután azon agyalok hogy mások szemében milyen kínos és zavaró lehetek. Tehát a kiváltó ok leginkább a sok ember és úgymond a "menekülési" lehetőség hiánya. Ilyenkor hányingerem van, fáj a hasam, fejem és szédülök. Otthon szinte soha nem fordul elő, csak ha emberek között vagyok. Valaki esetleg túlvan már hasonlón? Hogyan tudok ezen változtatni?
2019. okt. 26. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Jó lenne sürgősen felkeresned egy szakorvost.
2019. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ebben vagyok. Sajnos én nekem itthon is jelentkezik. Egész nap ki sem kapcsol az agyam. De nem értelmes dolgokon jár. Mint sok más embernek, hogy a jövőjét tervezi, vagy bármi értelmes dolgot. Én mindig aggódok, agyalok, túlgondolok, stresszelek és sorolhatnám. Jártam pszichoterápiára, akkor jó volt. Meg sok meditációt hallgattam. Viszont egy ideje újra kezdődött. :( Minden napját megkeseriti az embernek. Muszáj leszek újra szakembert felkeresni, Neked is ezt javaslom. Mert nehéz kijönni belőle. Pár napja beszélgettem a háziorvosommal, mondta nézzek szembe a rohamnál. Ne hagyjam, hogy leküzdjön, mert aztán nagyon nehéz lesz.
2019. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is javaslom, hogy keress egy kedves pszichológust, aki szimpatikus, van TB-támogatott és fizetős magán is, szóval lehet választani.


Valószínű GAD-od van (generalizált szorongás), plusz SAD (social anxiety - társas szorongás) ezeket kognitív terápiával, progresszív relaxációs tréninggel lehet kezelni. Ne add fel!


Nagyon sok ember szenved ilyesmitől, csak sokukon nem is látszik.

2019. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Egy pszichológus ugyanis tudna segíteni a problémád megoldásában azzal hogy feltárja a háttérben, a lelked mélyén lévő okait annak, hogy miért érzel így. Ugyanis, amíg ezt nem tudod, nem tudsz küzdeni ellene.
2019. okt. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Mindenképpen felkeresek egy pszichológust.
2019. okt. 27. 07:12
 6/8 anonim ***** válasza:

kávét, koffeint fogyasztasz?

esetleg cukorbetegség is lehet a háttérben.


De igen, orvos. De amig odáig eljutsz koffein, egyéb cukrokat kéne hanyagolni, esetleg sportolni, sétálni, gyalogolni.


Volt hasonlóm, néha még van, mondjuk inkább halál félelem, meg mindenről az élet múlása jut eszembe.

2019. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ilyenkor télen, korai sötétedés, hideg miatt esetleg erősödik dolog?


Rajtam még párna nagyi utaztatás is segített, nem birtam az edzőtermi tömeget, azután viszont elmúlt, kevésbé idegenek az emberek.

2019. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem pszichológus rengeteget segített, emellett Isten, sok imádkozás, vagy keress ilyen témájú könyveket. 🙂
2019. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!