Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha azt érzem,...

Mit tegyek, ha azt érzem, hogy nincs helyem a társadalomban?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre durvábban érzem azt, hogy nincs miért itt, a társadalomban élnem. Nem tudom 'feldolgozni', hogy egy ilyen életet kellene élni. Más is van így ezzel?

Gondolkodtam pszichológuson is, de nemhinném, hogy egy idegen ember előtt meg tudok majd nyílni.



2019. okt. 27. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzek. Leginkább a magánytól. Mindig egyoldalúak a barátságok. Egy idő után megszünnek. Ha pedig én nyitok valaki felé akkor csak elutasítást tapasztalok nála. Meguntam.
2019. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki kéne vonulni és önellátó életmódot folytatni.
2019. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy elmenni valami szerzezes rendhez
2019. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megfontolandó ötletek.
2019. okt. 28. 08:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak te érzed így. Nekem is elegem van.
2019. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár nem írtad konkrétan miért érzed így, de ha magányos vagy, kezdj olyan hobbiba, ami örömet okoz. Pl akvarisztika, terrarisztika, valaminek a gyűjtése (pl Kinder figurák), egyből sok emberrel lesz közös témád, csatlakozhatsz fórumokhoz... Céltalannak érzed a léted? Egy olyan hobbi, amivel alkotsz pl kertészet vagy tömblakásban cserepes növény nevelése leköt, örömet ad ahogy növögetnek, lefoglal és az érzés, hogy alkotsz majd rádöbbent, hogy igenis van értelme a létnek. Nem kell mindenáron a körülötted levő emberekhez hasonlítani, mindenben megfelelni nekik, állandóan azt lesni, hogyan fogadjanak el. Élj egy normális életet, ne árts másoknak, foglald el magad, próbálj környezettudatos lenni, és ne foglalkozz vele, a normál társadalmi normákon túl mit tesz a környezeted...
2020. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!